← Всесвітня література (за лютий 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Етвуд М. Оповідь служниці : роман / Марґарет Етвуд ; пер. з англ. О. Оксенич. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. – 270 с.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Маргарет Етвуд – канадська письменниця, літературна критикиня, захисниця природи й феміністка. Її книжки вийшли друком у більш ніж 35 країнах і були перекладені понад 20 мовами. Антиутопія «Оповідь Служниці» стала класикою сучасної літератури. Її порівнюють зі знаковими романами «Прекрасний новий світ» Олдоса Гакслій й «1984» Джорджа Орвелла. Це водночас і феміністичний трактат, і пересторога для майбутніх поколінь.

На місці Сполучених Штатів Америки тепер Республіка Гілеад. Кордони перекрито, тих, хто не підкорився новій владі, вішають на стінах, а жінкам заборонено читати й рахувати.

У спеціальних Червоних Центрах навчають тих небагатьох жінок, що зберегли здатність народжувати дітей. Вони вже не мають власних імен: лише номери та назви, утворені від імені Командора, якому нині служать. Єдина життєва місія Служниць – допомогти Командорам та їхнім Дружинам продовжити рід: виносити дитину, а потім перейти до іншої сім’ї

Фредова – одна зі Служниць. Колись її звали Джун і вона була щасливою дружиною та матір’ю. Тепер її призначення  - народити спадкоємця Командорові Фреду і його Дружині Серені Джой. Та хіба можна забути колишнє життя, скоритися й полишити мрію про щасливе майбутнє? Фредова все пам’ятає, і вона досі жива…