Кроссекторальний проєкт «Україна: історія, культура, ідентичність»

foto-1.jpg

Засновники проєкту 

Одеська національна наукова бібліотека за сприяння
Міністерства культури та інформаційної політики України

 Співорганізатори та партнери проєкту

Державна архівна служба України

Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті
Департамент культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації

Одеський обласний центр української культури

Факультет історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

КУ  «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді»

Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу

Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація»

Громадська організація «Український клуб Одеси»

Громадська організація «Одеське етнографічне товариство»

Одеське обласне відділення Національної спілки краєзнавців України

Рада представників національно-культурних товариств Одеської області

Громадська організація «Міжнародний центр по роботі з українцями за кордоном»

Громадська організація «Бібліополіс»

Громадська організація «Десяте квітня»

Кроссекторальний проєкт «Україна: історія, культура, ідентичність» народився у 2021 році як ініціатива до Дня Незалежності України, запропонована Одеською національною науковою бібліотекою та її партнерами – культурними, освітніми, науковими, громадськими установами та активістами. У наступних роках ініціатива набула розвитку і нині є щорічним проєктом до Дня Незалежності України, програма якого поєднує науково-комунікативну складову із культурно-просвітницькою, пропонуючи учасникам проєкту не лише взяти участь в роботі фахової науково-практичної конференції, але й відвідати тематичні заходи – лекції, виставки, майстер-класи, обговорення, творчі зустрічі, спрямовані на поширення знань про багату історико-культурну спадщину України та її внесок у світову культуру.

Ключовими завданнями проєкту його засновники вбачають посилення та зміцнення ролі культурних, освітніх, наукових інституцій та установ національної пам'яті у збереженні, вивченні, дослідженні та презентації української історії, культури, традицій та досягнень у різних галузях; покращення процесу міжкультурної комунікації й зміцнення партнерських зв'язків та мережі співробітництва, яка сприятиме розвитку культурного та освітнього простору України; поширення знань про різноманіття історико-культурної спадщини України та її внесок у світову культуру, а також утвердження громадянської самосвідомості та національної ідентичності українців.

Участь у проєкті беруть науковці, освітяни та педагоги, провідні фахівці бібліотек, архівів, музеїв України та зарубіжжя, культурологи, представники громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, креативних індустрій, журналісти, письменники, активне студентство історичних, культурологічних, мовних та соціологічних спеціальностей, у співпраці з якими організовано:

19-21 серпня 2021 року – міжнародну науково-практичну конференцію «Україна: історія, культура, ідентичність», презентовано мистецьку експозицію «З Україною в серці»  дизайнера, графіка, члена Національної спілки художників України Оксани Здоровецької та книжкову виставку «Ми – українці! Ми – незалежні!: до 30-ї річниці незалежності України».

23-24 серпня 2022 року проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Українська історична та культурна спадщина під час військової агресії РФ: досвід, виклики, загрози»,  публічну лекцію «Незалежність України: історичний вимір», презентовано книжкову виставку «Свою Україну любіть.


В 2023 році
натхненна команда творців проєкту розширює рамки партнерської співпраці та пропонує взяти участь у таких подіях:

  У програмі свята:

0111-7.png майстер-клас із приготування чорноморського борщу з дегустацією від Одеського обласного центру української культури (директор Валентина ВІТОС) та Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу (директор Сергій БІЛОКОНЕНКО)

0111.png міні-лекція Валентини ВІТОС про різноманіття українського борщу – об'єкту нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

0111-1.png вікторина з заохочувальними призами про походження слова «БОРЩ» від розмовно-інтеграційного клубу РІКА, Громадської організації «10 квітня»

0111-2.png квіз «Одеса на мапі України» від кандидата філологічних наук ОНУ імені І. І. Мечникова, фахівця КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді» Ірини НЕЧИТАЛЮК

0111-3.png майстер-класи:

0222.pngгончарство – Олександр ГАРКАВЧЕНКО, лауреат обласної премії ім Р. Палецького

0222-1.pngпівденний розпис – Антоніна ДИМОВА, лауреат обласної премії ім Р. Палецького

0222-2.pngпетриківський розпис на камені, акварельна листівка з маками

0222-3.pngвиготовлення книжкової закладки – Еліна ЖУКОВА, член Національної Спілки художників України

0222-4.pngреставрація книжок від фахівців ОННБ

0222-5.pngвиготовлення квітів з фоамірану від Ганни Торкаєнко - члена Національної Спілки художників України

0111-4.png виставка старовинних рушників із колекції Софії НАГОРНЯК

0111-5.png концертна програма від Одеського обласного центру української культури

0111-6.png презентація книжкової виставки з фондів ОННБ «Незалежність української держави»

Ведуча заходу – Галина Владимирська, телеведуча програми «Прес-експерт», головний редактор журналу «Фаворит Удачи»

Сторінка події у Фейсбуці

Ми переконані, що такі соціальні феномени як культура та ідентичність відіграють важливу роль в утвердженні незалежності та суверенітету держави, оскільки допомагають формувати національну свідомість і зберігати колективну пам'ять про минуле нації, зміцнювати почуття належності до своєї держави, її традицій, цінностей та спільної історії, підкреслювати унікальність кожної нації в етнічному різноманітті сучасного світу та є символами національної гордості й мотивації для захисту держави та її суверенітету.

Консолідуючи зусилля науковців і практиків сфери культури, науки та освіти, ми посилюємо один одного у нашій справі та разом сприяємо розв’язанню актуальних питань вивчення та збереження історичної та культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам’яті, утвердженню сучасної української ідентичності, формуванню спільних цінностей громадянського суспільства.

Тож запрошуємо вас, друзі, взяти участь у різноманітних заходах
кроссекторального проєкту
«Україна: історія, культура, ідентичність» –
2023 та відзначити разом День Незалежності України в Одесі!


З метою убезпечення відвідувачів, у разі повітряної тривоги,
бібліотекарі зорієнтують і допоможуть дістатися до укриття.

Створено: 16.08.2023
Оновлено: 22.09.2023
Переглядів: 1851
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.