«Чарівні візерунки»: майстер-клас з української народної вишивки

До Всесвітнього дня вишиванки у читальному залі філіалу ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) у рамках проєкту «Клуб родинного дозвілля» 19 травня відбулася творча зустріч з майстринею-вишивальницею Любов’ю Кантаржи та майстер-клас з української народної вишивки.

foto-01-1.jpg

Про традиції та історію Дня вишиванки присутнім розповіла модераторка зустрічі, Тетяна Гюмюшлю, провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів ОННБ. Вона також представила майстриню-вишивальницю Любов Кантаржи і як колишня її  учениця поділилася теплими спогадами про  їх багаторічну творчу дружбу.

foto-02.jpg foto-02a.jpg

Захоплюючою була розповідь Любові Петрівни про її перші творчі кроки і про те, якого сенсу нині набуло її «юнацьке захоплення». Майстриня запропонувала присутнім зробити спробу опанувати техніку традиційної української вишивки а також поділилася власними навичками поєднання вишивки нитками та бісером.

foto-03.jpg

Долучитися до вишивання захотіли не тільки дорослі, а і діти.

foto-04a.jpg

Зацікавленість викликала виставка творчих робіт Любові Кантаржи, особливо вишиті ікони – давня східноукраїнська традиція. «Вишивка має бути у кожній українській хаті, вона не тільки несе красу, а й оберігає, стає  символом дому і добробуту, - переконана майстриня.

foto-05.jpg

Бібліографічний огляд книжкової добірки «Українська народна вишивка» провела Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ.

foto-06.jpg

Створено: 20.05.2022
Оновлено: 23.05.2022
Переглядів: 723
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.