«Honoris causa: почесні члени, доктори, професори Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова»

1-2.jpg 1.jpg

Програма ХХІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещини» включала презентацію давно очікуваної книги – довідково-біографічного видання «Honoris causa: почесні члени, доктори, професори Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова». Ця подія відбулася 6 серпня 2020 р. у залі відділу рідкісних видань і рукописів Одеської національної наукової бібліотеки.

Об’єктом дослідження науковців ОНУ ім. І. І. Мечникова було питання функціонування в університеті символічного інституту почесного членства «honoris causa» від дня заснування до сьогодення. У цьому видавничому проекті були задіяні відомі науковці – доктор історичних наук, професор, проректор В.М. Хмарський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, заступник декана факультету історії та філософії О.О. Синявська та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України О.Є. Музичко.

2.jpg 3.jpg 4.jpg

Презентацію відкрила генеральний директор ОННБ І.О. Бірюкова, яка відзначила вікові зв’язки двох найстаріших наукових закладів півдня України. В різні часи бібліотеку очолювали професори Рішельєвського ліцею, а згодом Новоросійського університету, зокрема історик та археолог М. Н. Мурзакевич, історики–славісти В. О. Яковлєв, М. Г. Попруженко. Нині ОННБ успішно співпрацює з науковцями ОНУ ім. І. І. Мечникова, зокрема, у 1998 р. завдяки спільним зусиллям Інституту археології НАН України, історичного факультету університету та нашої бібліотеки, під патронатом С. Р. Гриневецького світ побачили видання серії «Невичерпні джерела пам’яті»: «Намогильні хрести запорізьких козаків, «Задунайська січ» та «Хаджибей». І. О. Бірюкова висловила сподівання на подальшу співпрацю Одеської національної наукової бібліотеки та Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та побажала авторам наснаги та нових цікавих досліджень.

З появою нового наукового видання авторів привітав ректор Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, доктор політичних наук, професор І.М. Коваль. Він відзначив, що це видання є частиною циклу книжок і приурочене до 155-річчя університету. Поява «Honoris causa: почесні члени, доктори, професори Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова» безпосередньо поз’язана зі співпрацею таких наукових установ як університет, бібліотека та архів.

В.М. Хмарський, один з авторів книжки, зауважив, що завдяки подібним дослідженням є можливість заповнити прогалини в історії університету та вшанувати імена почесних членів, які зробили вагомий внесок у його створення та розвиток. О.О. Синявська відзначила, що найбільше почесних персон було обрано у період 1865-1920 років. У радянські часи інституту почесного членства практично не існувало, він відродився лише з настанням незалежності України. О.Є. Музичко наголосив на тому, що при роботі над книжкою велику увагу було приділено зв’язкам почесних членів університету з Одесою та її науковим середовищем. Автори висловили вдячність працівникам архіву Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Державного архіву Одеської області, бібліотеці та директору видавництва ОНУ Н. Юргелайтіс за допомогу під час роботи над виданням.

imgp3222.jpg imgp3240-1.jpg imgp3249.jpg imgp3181.jpg

Декан факультету історії та філософії ОНУ, доктор історичних наук, професор, В.Г. Кушнір підкреслив, що відрадно, коли в стінах рідного факультету, завдяки праці його викладачів з’являються такі якісні наукові видання.

Почесні професори Одеського національного університету академік НАН України, професор С.А. Андронатті та меценат і громадський діяч С.Р. Гриневецький привітали авторів з появою нового видання та побажали натхнення у подальшій роботі.

Про важливість такого дослідження говорила настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря УПЦ в Одесі ігуменя Серафима, вона також привітала авторів із завершенням такої цікавої роботи.

Генеральний директор ОННБ І.О. Бірюкова зауважила, що кілька років поспіль у межах книжкового форуму проводиться конкурс «Краща книга року». Цьогоріч дипломом лауреата конкурсу в номінації науково-довідкове видання було відзначено книгу «Honoris causa: почесні члени, доктори, професори Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова».

Книга викликала широкий інтерес у провідних науковців, істориків, краєзнавців, представників культурних та освітніх закладів. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із книжковою новинкою у фондах Одеської національної наукової бібліотеки.

Створено: 11.08.2020
Останнє оновлення: 14.08.2020
Переглядів: 179
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.