Комплектування фондів ОННБ у 2018 р.

У 2018 р. фонди нашої книгозбірні поповнилися на понад 40 тисяч видань різноманітної тематики для усіх категорій користувачів. До основних джерел комплектування (обов’язковий примірник документів, міжнародний та вітчизняний документообмін, дарунки) вперше за 14 років додалися закупівлі за державні кошти. У 2018 р. бібліотека одержала з державного бюджету фінансування на комплектування у кількості 1402000,00 грн. Кошти освоєні в повному обсязі, закупівлі здійснено відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII за тендерною процедурою через систему електронних закупівель «Прозорро». Всього вдалося придбати понад 5 тисяч книжок та передплатити понад триста комплектів найзатребуваніших періодичних видань на друге півріччя поточного року та наступний 2019 рік. Серед відібраних для закупівлі книжок – наукові видання, підручники для вищих навчальних закладів, твори класиків і сучасних письменників української та зарубіжної літератури, науково-популярні, довідкові, енциклопедичні видання, наукові та культурологічні дослідження, література з питань права, державотворення, мистецтвознавства та ін.

Ще одним вагомим джерелом поповнення бібліотечних фондів, не тільки Одеської національної наукової бібліотеки, а й усієї бібліотечної системи країни, у 2018 році стала державна програма поповнення бібліотечних фондів реалізована Українським інститутом книги, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 941-р. «Про затвердження переліку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів». До переліку книжок, затвердженого Експертною радою Програми поповнення фондів публічних бібліотек Українського Інституту книги увійшли кращі зразки сучасної і класичної літератури для різних вікових категорій (всього 741 назва), за цільовим призначенням це науково-популярна, довідкова, літературно-художня та громадсько-політична література, видана українською мовою не пізніше 2017 р. До фонду ОННБ на безоплатній основі надійшло 750 прим. видань, а загалом бібліотеки країни поповнилися на 1028800 книжок від 92 кращих українських видавництв.

Оскільки тендерні закупівлі було проведено наприкінці ІІІ кварталу поточного року, а приймання книг за державною програмою поповнення бібліотечних фондів триває і досі, кінець року у відділі наукового комплектування фондів став справжньою «гарячою порою», фахівці відділу працюють в інтенсивному режимі, забезпечуючи приймання та облік нових надходжень. Попереду бібліотечна обробка видань та відображення бібліографічної інформації про нові надходження у системі каталогів бібліотеки, у першу чергу – електронному. Та вже з початку січня 2019 р. на книжкових полицях нашої бібліотеки з’являться нові видання, які чекатимуть на своїх читачів. А поки що пропонуємо переглянути списки нових надходжень та зробити свій вибір!

 1. Список видань, отриманих за державною програмою поповнення бібліотечних фондів

Списки книжкових видань, придбаних за державні кошти:

 1. Книги економічної, історичної тематики та з питань права
 2. Книги гуманітарної та природничої тематики
  2.1 Книги гуманітарної та природничої тематики
  2.2 Книги гуманітарної та природничої тематики (продовження)
  2.3 Книги гуманітарної та природничої тематики (продовження)
  2.4 Книги гуманітарної та природничої тематики (закінчення)
 3. Книги за різними галузями знань
 4. Книги художні та науково-популярні

Фотоматеріали за темою

foto1.jpg

У книжковому морі

На фото праворуч:
завідувач відділу наукового комплектування фондів –
Емілія Іванівна Василевська, ліворуч – завідувач сектору поточного комплектування – Олеся Анатоліївна Кривогуз

foto-2.jpg

На фото: процес приймання книжок за державною програмою поповнення бібліотечних фондів (всього звірено і терміново відправлено видавництвам близько 700 видаткових накладних)

foto-3.jpg

foto-4.jpg

Ось так сьогодні виглядає відділ наукового комплектування фондів Одеської національної наукової бібліотеки

foto-5.jpg

Втомлені , але щасливі і радіємо новим книгам, які вже поспішають до читача!

Створено: 27.12.2018
Оновлено: 17.06.2020
Переглядів: 2208
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.