Мистецька складова книжкового форуму

misteckij-yarmarok2018.jpg

XIХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині», яка відбудеться в Одеській національній науковій бібліотеці 18-20 травня 2018 р., пропонує своїм відвідувачам крім, власне, книжкового форуму, презентацій, автограф-сесій – «Мистецький ярмарок», який проходитиме вже вчетверте. Його було започатковано у 2015 році.

Мета заходу – збереження, примноження і популяризація народної національної культури серед широкого кола громадськості, зокрема дітей та молоді, розуміння її глибинного змісту і значення у сьогоденному житті.

1-2.jpg

В акції, яка відбудеться 18 травня, візьмуть участь провідні фахівці декоративно-прикладного мистецтва Одещини, зокрема члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та лауреати обласної премії ім. Ростислава Палецького, заснованої Одеським обласним центром української культури.

2.jpg

На ярмарку майстри представлять широкий асортимент авторських виробів виготовлених в різноманітних техніках, а саме: вишивка, бісеро- та соломоплетіння, художня кераміка, народна іграшка, народні музичні інструменти, петриківський розпис, писанкарстов, в’язані іграшки гачком та ще багато цікавого.

img_6015-1.jpg

В рамках «Мистецького ярмарку» планується проведення майстер-класів за участі майстрів народного мистецтва, а саме:

  1. Майстер-клас з петриківського розпису. Петриківський розпис – унікальне українське декоративно-орнаментальне народне мистецтво. 5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщинилюдства ЮНЕСКО.
  2. Майстер-клас з витинання. Витинанка – вид українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі та багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем чи видовбані сокиркою на папері, дереві, іншому рослинному матеріалі.
  3. Майстер-клас з соломоплетіння. Соломоплетіння — одне з найдавніших народних ремесел. Людина здавна навчилася використовувати солому злаків. Прийоми плетіння з соломи відомі багатьом землеробським народам. Потреба в речах, сплетених з цього доступного матеріалу, обумовила те, що з покоління в покоління передавалися і вдосконалювалися ремісничі й художні традиції народного соломоплетіння.
  4. Майстер-клас «Народна лялька». Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду та зв’язку між поколіннями.
  5. Майстер-клас з писанкарства. Писанкарство – це вишукане мистецтво. На сьогодні писанку вважають одним із найголовніших надбань української культури. У ньому зашифровані елементи світу і природи, традиції минулого, магія національного світобачення. 

Мистецький ярмарок 2015

Мистецький ярмарок 2016

Мистецький ярмарок 2017

Створено: 15.05.2018
Переглядів: 1132
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.