Духовними сходами

15 липня 2017 року в восьме стартував традиційний просвітницький проект «Духовними сходами», мета якого – розкриття та популяризація унікальних фондів ОННБ з релігійної та релігієзнавчої літератури.

Щороку в рамках проекту відбувається низка заходів: літературні зустрічі, бібліоогляди тематичної літератури, мистецькі зустрічі тощо. Головну місію покладено на засідання клубу прихильників релігієзнавчої літератури, яке збирає провідних науковців, краєзнавців, митців і усіх, хто цікавиться духовними проектами.

Цьогоріч розширене засідання клубу відбулось на тему «Краса рукотворна, Богом натхненна: православний храм в історії, культурі та духовному житті країни». У засіданні взяли участь працівники Одеського історико-краєзнавчого музею, музею «Християнська Одеса», представники Молодіжного центру Одеського Свято-Троїцького собору, члени просвітницької організації «Духовний маяк», члени територіального центру соціального обслуговування приморського району м. Одеси, бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки.

До уваги науковців та гостей заходу була представлена книжково-ілюстративна виставка «Дорога, що веде до храму». Добірка літератури представляє релігієзнавчі дослідження останніх років.

Також, вже за традицією, в рамках заходу художники Одещини презентують свої тематичні роботи. Цього разу відбулась презентація виставки художніх творів «Світ, сповнений духовного проміння» Ольги Котової, художниці, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри образотворчого мистецтва художньо-графічного факультету ПНПУ імені К.Д.Ушинського, члена НСХУ.  

Матеріали даної теми

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg

Питання унікальності Храму у духовному соціальному та культурному житті людини та суспільства крізь призму Святого письма та сучасних реалій у своїй розповіді торкнувся протоієрей Андрій Пронін, керівник молодіжного центру Одеського Свято-Троїцького собору

2.jpg

Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею, прочитав чудову лекцію «Духовно-релігійна культура як чинник суспільної злагоди старої Одеси: історичний досвід» за матеріалами сучасних досліджень і експозицій музею. Приємною несподіванкою став дарунок – новий, п’ятнадцятий, випуск «Вісника одеського історико-краєзнавчого музею», де окремий розділ був присвячений темі «Історико-культурна спадщина України: проблеми зберігання та використання»

3.jpg

Віктор Михальченко, краєзнавець, директор музею «Християнська Одеса» розповів про наукові дослідження та історичні розвідки музею, зупинившись на постаті відомого релігійного діяча О.Іони Атаманського, продемонструвавши унікальні світлини з колекції музею. Також незайвим стало анонсування найближчих запланованих заходів та експозицій, що відбудуться у «Християнській Одесі»

4.jpg

Сергій Дроздов, член оргкомітету просвітницької організації «Духовний маяк», та редакційної колегії журналу «Історична пам’ять», розповів про дослідницько-соціальні проекти з питання збереження деяких культурних пам’яток міста

5.jpg

Ольга Котова (на фото зліва), поділилась своїми роздумами щодо сучасних транскрипцій біблійних сюжетів та передала до фондів бібліотеки альбом-каталог власних творів

6.jpg

Ольга Барковська, старший бібліотекар відділу мистецтв ОННБ, підкреслила особливу зацікавленість сучасних користувачів бібліотеки подіями духовного та мистецького життя Одеси

7.jpg

Гість заходу Олександр Чилей, відомий одеський краєзнавець, розповів про місіонерський історико-краєзнавчий медіапроект «Забуті вівтарі»

8.jpg

Тамара Кухарук, завідувач ВЗГіР ОННБ, представила книжкову експозицію «Дорога, що веде до храму» та провела бібліографічний огляд нових надходжень бібліотеки з релігієзнавчої літератури 

9.jpg

Під час обговорення

10.jpg

Світлина на пам`ять

Створено: 19.07.2017
Останнє оновлення: 20.07.2017
Переглядів: 239© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.