← Персоналії (за жовтень 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Костенко Володимир. Анатолій Пашкевич : спогади / Володимир Костенко; упоряд. і ред. Н. І. Даниленко. – Київ : Фенікс, 2016. – 335 с. : фот

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Коли згадується його ім’я, зазвичай першою виринає з пам’яті пісня-реквієм «Степом, степом» - символ вічного болю нашого народу і його жаги до життя. Як народжувалася пісня та десятки інших шедеврів видатного композитора, неперевершеного хормейстера Анатолія Пашкевича, розповідає ця книжка. Цінність її у тому, що вона розкриває багатогранну особистість митця, оприлюднюючи раніше невідомі документи і факти його біографії, спогади про нього як видатніших світочів української культури, так і рядових артистів створених ним хорів.

Книжка зацікавлює проникнення у закулісся творчого процесу – одкровеннями композитора про таїнство творення пісні. Дорогоцінною частиною збірки є перлини художнього слова Майстра – прозові та поетичні твори. Також публікуються листи-спогади до митця знаних діячів культури і простих шанувальників.

Крізь призму долі Анатолія Пашкевича висвітлюється правдива панорама української культури минулого століття.

Книга розрахована на широке коло читачів, оскільки колоритно вводить образ митця у наше сьогодення. Вона сприятиме культурному та духовному зростанню співвітчизників.