← Мистецький простір (за липень 2017 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Чулко Микола. Живопис = Painting : альбом / Микола Чулко, Вінниц. обл. орг. Нац. спілки художників України ; вступ. ст. Т. Журунова. – Вінниця : [Б.в.], 2015. – 96 с. : кол. іл.

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

У цій книзці, яку складає близько ста робіт, є місце різноманітній емоційній гамі від щемливого замилування, ідилістичних пасторалей сільського життя, до драматичних природних колізій та билинної панорамної величі Автор прагне у камерному творі висловити ідею та настрій безпосередньо через стан природи, часових ознак, викликати чуттєві асоціації суто пейзажними складовими – через розташування лінії обрію, співставлення пластичних елементів пагорбів берегу , водної гладі та небесного простору.

Нащадок майстрів українського імпресіоністичного світовідчуття, Микола Чулко гідно перейняв цю почесну естафету. Виразний мотив, міцна побудова форми, дзвінкі фарби у пейзажах та натюрмортах подолянина Миколи Чулка викривають його причетність до лав художників, які сповідають мистецький героїзм – до якої б національної школи чи стильового напрямку вони не належали, їх відрізняє відверта насолода від усіх проявів життя, які мистецтво здатне відобразити і, насамперед, від самого дійства малярства.

Саме це забезпечило майстру широке коло глядачів, його роботи зберігаються в українських музеях, у приватних колекціях, вони розійшлися по світу - душа його живопису знаходить відгук у глядачів не тільки рідного краю подільського майстра, але й багатьох оцінювачів тональних розкошів малярства.