← Персоналії (за серпень 2017 р.)
Наступна книга >

Бібліографія

Матяш І. Українська консульська служба 1917-1923 рр. як державний інститут: становлення, функціонування, персоналії : монографія             / І. Матяш, НАН України. Ін-т історії України ; відп. ред. С. В. Віднянський. – Київ : Ін-т історії України НАНУ, 2016. – 480 с.

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

У монографії на підставі широкого кола документальних джерел висвітлено процес формування консульської служби незалежних українських урядів і радянської України та функціонування її як державного інституту в 1917-1923 рр. Проаналізовано принципові відмінності в організаційному та нормативно-правовому забезпеченні діяльності консульських установ. Розглянуто функції і завдання українських консульств та повноважних представництв УСРР, з’ясовано особистий внесок у розбудову консульської служби перших українських консульських працівників та особливості взаємодії зовнішньополітичного відомства УНР, Української Держави та УСРР з іноземними консулами.

Для науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, працівників консульської служби та всіх, хто цікавиться історією консульської служби.