← Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів 2019". (за жовтень 2019 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Шиян Г. За спиною : роман / Гаська (Галина) Шиян. – Харків : Фабула : Ранок, 2019. – 349, [2] с. – (Сучасна проза України) .

Анотація

27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт – понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин.

Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації.

Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборками. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?