← Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів 2019". (за жовтень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Криштопа О. Братство : [документ. роман] : [за матеріалами слідчої справи Кирило-Мефодіївського братства] / Олег Криштопа ; передм. Ростислав Чопик ; іл. Анна Алпатьєва ; худож. оформл. Андрій Сакун. – Івано-Франківськ : Вавилонська бібліотека, 2019. – 228, [3] с. : іл.

Анотація

Це документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Украйно-Слов’янського [Кирило-Мефодіївського] товариства: протоколів допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. У книжці оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко.

Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков.

Врешті якщо прочитати ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.