← Персоналії (за червень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Паска Б. В. Валентин Мороз : прапор українського дисидентства : [монографія] / Богдан Валерійович Паска ; Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника, Івано-Франків. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2018. – 366 с. : фотоіл.

Анотація

У монографії висвітлено основні аспекти громадсько-політичної та наукової діяльності українського дисидента, історика Валентина Мороза. Охарактеризовано чинники, що впливали на формування світогляду В. Мороза, проаналізовано етапи і напрями його боротьби проти радянського тоталітарного режиму в рамках українського руху спротиву.

Досліджено публіцистичну діяльність дисидента, його роль у поширенні самвидаву, умови перебування в ув’язненні. Розкрито феномен міжнародних кампаній 1970-х рр.. на захист політв’язня. З’ясовано роль діяча у громадському житті української діаспори в країнах Заходу протягом 1979-1991 рр., а також суспільну діяльність у період існування незалежної України. Висвітлено основні напрямки наукової діяльності В. Мороза, визначено та значення його діяльності в українському національно-визвольному русі та новітній історії України.

Видання адресоване як науковцям, так і широкому колу читачів.