← Історія та етнографія (за лютий 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Маєвський О. Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні, 1939-1945 рр. : [монографія] / Олександр О. Маєвський ; НАН України, Ін-т історії України ; відп. ред. О. Є. Лисенко ; вступ. сл. О. Є. Лисенко. – Київ : Ін-т історії України НАНУ , 2018. – 267 с. : іл.

 

Анотація

У монографії комплексно аналізуються роль і місце політичного плакату у формуванні інформаційного простору на території України в роки Другої світової війни. До наукового обігу введено значний масив маловідомих і невідомих для дослідників креолізованих текстів. Аналіз візуальних інструментів у формуванні інформаційного простору в роки Другої світової війни в ідеологічному та соціально-психологічному вимірах сприяє розкриттю концепції ідеологічних маніпуляцій тоталітарних режимів, а також спрямування пропагандистських акцій українського самостійницького руху.

Книга дає змогу комплексно оцінити вплив візуальних образів, репрезентованих за допомогою політичних плаката та карикатури, на процес формування архетипів сприйняття не лише на населення окупованої України, а й на сучасників.

Праця розрахована на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України, проблемами функціонування інформаційного простору та візуальної пропаганди.