← Історія та етнографія (за грудень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Терлецький М. Слідами Драго-Сасів у Львові : іст. аспект / Михайло Миколайович Терлецький. – Львів : ПАІС, 2017. – 307 с. : іл.

Анотація

У пропонованій книжці виклад тематичної основи не обмежено чіткими хронологічними рамками. Зроблено це з метою компонування цілісності галицьких геральдичних родів шляхом створення безперервного ланцюга родової історичної пам’яті. Цей задум реалізовано через поєднання стислої інформації про ґенезу геральдичного драго-сасівського роду та життєписів його окремих харизматичних представників, котрі відчували споріднення з давнім родом і їхнє життя було пов’язане зі Львовом. Наділені тим одвічним лицарським особистісним ресурсом, що допомагав кожному з них досягти значних висот у розвитку інтелекту і духу, представники спасівського роду часто ставали лідерами реального галицького суспільства, залишаючи по собі яскравий слід в історії краю. Творчо реалізовуючи себе в житті співтворцями львівської міської культури та неповторного колориту Львова, вони також впливали на оточення, мотивуючи їх до дії.

Книжка покликана привернути увагу до проблеми зміцнення духовної платформи патріотизму на основі міцної національної свідомості, допомагаючи дізнатися, чим і ким пишатися; покликана сприяти пришвидшенню набуття українцями ідентичності, органічно вмонтованої в європейську історичну пам’ять.