Бібліографія
Хмельницький [Карта] = Khmelnytskyi : план міста / ДНВП "Картографія" ; ред. О. Ю. Король, Г. М. Кошова, І. М. Тур. – 1:18000. – Київ : Картографія, 2017. – 1 к. (1 арк.) : іл. – (Міста України).
Анотація
Хмельни́цький (до 1793 року – Плоски́рів, з 1795 по 1954 – Проску́рів) – адміністративний центр Хмельницької області і Хмельницького району, значний історичний та сучасний економічний і культурний центр Поділля. Населення – 268 тис. Місто розташоване на Західному Поділлі, на берегах Південного Бугу, за 376 км (автомобільний шлях) від Києва. Залізничний вузол (станції Хмельницький, Гречани). Через місто проходять автошляхи Житомир – Чернівці і частина міжнародного маршруту автодорога міжнародного значення Стрий – Тернопіль – Вінниця – Кропивницький – Знам'янка. Відоме з 1431. Місто обласного значення з 1941 (2017). Територія, на якій розташований Хмельницький, була заселена ще в давні часи. Дослідження виявили в околицях міста чимало археологічних пам'яток. Зокрема, на схід від мікрорайону Лезневе – поселення з матеріалами доби бронзи 2 тис. до н. е. та скіфського часу VII–III ст. до. н. е., у мікрорайоні Озерна – багатошарове поселення з матеріалами ранньої залізної доби І тис. до н. е., у мікрорайоні Дубове – поселення скіфського часу VII–III ст. до. н. е., у мікрорайонах Гречани та Озерна – поселення черняхівської культури III–IV ст. тощо. До наших днів збереглися кургани, які датуються археологами VII–III ст. до. н. е. (скіфський час) – один у мікрорайоні Виставка та два на південний схід від мікрорайону Ракове.
У Хмельницькому 44 промислових підприємств (заводи трансформаторних підстанцій, «Катіон», ковальсько-пресового устаткування, тракторних агрегатів ; Взуттєва швейна, трикотажна, шкіргалантерейна фабрики тощо).