← Путівники, атласи, карти (за жовтень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Нагорна І. Літературний музей Уласа Самчука в Рівному : путівник / Інна Євгеніївна Нагорна ; ред. Євген Шморгун. – Рівне : Лапсюк В. А., 2017. – 29 с. : іл. – (Бібліотечка літературного музею Уласа Самчука в Рівному; число 28).

Анотація

Літературний музей Уласа Самчука в Рівному відкрито 20 лютого 2007 року в 102-річницю від дня народження письменника. Розмістився він у залах Будинку вчених по вулиці Симона Петлюри, 17, і є відділом Рівненського краєзнавчого музею.

Новостворений музей має свої особливості, якими вирізняється з поміж подібних закладів. По-перше, його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ століття. По-друге, експозиція відкриває глядачеві те гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке, власне, і несло у світ справжнє українське художнє слово, продовжуючи традиції Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки. По-третє, музей сфокусовує увагу на рівненському періоді життя і діяльності Уласа Самчука, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні.