← Література (за травень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Симоненко В. Ти знаєш, що ти людина? / Василь Андрійович Симоненко ; передм. та примітки Т. Ю. Блєдних ; худож. оформл. В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2017. – 409 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Анотація

Василь Симоненко (1935–1963) – український поет-шістдесятник і журналіст – пішов з життя у неповних 28 років. Лише одна книжка була видана за життя поета. Але вже тоді набули великої популярності самовидавці поезії Симоненка, що поклали початок українському рухові опру 1960–1970-х років. Провідною темою його творчості є любов до України, її безталанного народу (і в цьому пряме продовження шевченківських традицій). Тільки в незалежній Україні вірші поета були надруковані у повному обсязі та без цензурних втручань. У 1995 році Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премію України імені Т. Шевченка.

До цієї книжки включено поезії, які були надруковані у збірках, що вийшли за життя («Тиша і грім») та після смерті поета: вірші, поеми, сонети, балади, казки, байки, а також окремі новели. Усі вони пережили випробування часом і є актуальними й сьогодні.