Література оксамитового сезону: ТОП-5 книжок вересня

foto-11.jpg

Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки пропонують читачам добірку книг, яка запрошує вас в незабутню подорож у світ літературних шедеврів, які найкраще передають атмосферу осіннього часу. Слова в цих книгах як оксамитові пелюстки, що плавно опадають на вашу уяву, створюючи неперевершену атмосферу роздумів, тепла та затишку.

foto-2.jpg

Маленька книгарня щастя : роман / Дженні Колґан ; пер. Олеся Сандига. – Київ : Рідна мова, 2020. – 340 с.

Бібліотеку, в якій протягом багатьох років працювала Ніна, закривають. Це призводить до втрати улюбленої роботи, але вона не уявляє своє життя без книг. Що ж робити далі? Боротися за нову роботу бібліотекаря, подаючи заявки разом з іншими кандидатами? Або можливо, це час набратися сміливості і втілити свою давню мрію — відкрити власну пересувну книгарню? Можливо, десь поза горизонтом чекає на Ніну новий дім, нові друзі і кохання її життя...

Разом з головною героїнею роману Дженні Колґан «Маленька книгарня щастя» читач порине в захоплюючу атмосферу щоденних змін, знайомств і свят, які, здавалося б, неможливо очікувати у маленькому шотландському містечку.

foto-3.jpeg

Записник. Сторінки нашого кохання : роман / Ніколас Спаркс ; пер. Оксана Постранська. – Харків : Віват, 2016. – 220 с.

Ніколас Спаркс — відомий американський письменник. «Записник. Сторінки нашого кохання» — його дебютний роман — одразу потрапив до списку бестселерів The New York Times, а згодом увійшов до списку кращих книг TOP 100 books за версією Beter Reading. Йому 17, їй 15. «Поезія наяву» — ось як він описував її перед іншими й лише для неї читав вірші Волта Вітмена. Але літо минуло… Еллі змушена повернутися додому.

Йому 31, їй 29. Він пройшов війну, вона заручена, але нова зустріч змінює їхні життя…

Йому 80, їй 78. У закладі для людей похилого віку він щодня читає їй історію їхнього кохання зі старенького записника.

Історія Ноа і Еллі — це історія великого кохання, яке залишиться в серці назавжди.

foto-4.jpg 

Білий Попіл : роман / Ілларіон Павлюк ; пер. Михайло Бриних. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 350 с.

Приватного детектива Тараса Білого наймають для розслідування загадкового вбивства молодої жінки. Головним підозрюваним у цій справі є молодий семінарист на ім'я Хома Брут. На перший погляд, справа здається досить очевидною, але хутір, де сталася трагедія, приховує багато таємниць. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про гоголівську панночку, яка встала з гробу.

«Білий попіл» — це надзвичайно цікавий, динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. Згідно з законами жанру, навіть найменші деталі свого часу неодмінно отримують пояснення. Але особливість цього роману полягає в тому, що кожна загадка має два можливих тлумачення — логічне і містичне, тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним, чи то містичним трилером. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...

foto-5.jpeg

Колекціонер : роман / Джон Фаулз ; пер. Ганна Яновська ; іл. Ганна Капустенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 302 с. : іл.

«Колекціонер» — дебютний роман і перший бестселер Джона Фаулза. Він стосується найважливіших проблем буття — зв’язку краси і потворності, взаємин людини й суспільства, Творця і творіння. Молодий клерк, який колекціонує метеликів, закохується в юну красуню з мистецьких кіл. Саме вона стає першим екземпляром у його новій страшній колекції. Цей блискучий витвір уяви британського письменника вселяє в читача неослабне наростаюче відчуття тривоги і справляє незабутнє враження.

foto-6.jpg

Таємна історія : роман / Донна Тартт ; пер. Богдан Стасюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 555 c.

Молодий житель Каліфорнії Річард Пейпен вступає до приватного коледжу в Новій Англії. Соромлячись свого походження, він з цікавістю спостерігає за п'ятіркою студентів з обраного кола, які навчаються на курсі давньогрецької мови під керівництвом харизматичного професора Джуліана. Близнюки Чарльз і Камілла, інтелігентний Генрі, вишуканий Френсіс і веселий Банні — всі вони ніби оповиті аурою недосяжності.

Завдяки щасливому випадку Річард отримує можливість навчатися під керівництвом Джуліана та увійти у цю закриту спільноту. Молоді люди майже весь час разом, і ніщо не віщує біди. Проте спільна пристрасть до античної культури врешті-решт призводить до зовсім не давньогрецької трагедії, і на землю біля коледжу проливається кров…

Створено: 19.09.2023
Переглядів: 946
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.