Сімейна сага: ТОП-5 книжок березня

foto-2.jpg 

Іноді так і тягне зануритися з головою у хорошу сімейну сагу. Щоб багато героїв та подій, і написано гарною мовою та із захоплюючим сюжетом. Сімейні саги відправляють нас у неквапливу та насичену подорож в історію життя кількох поколінь однієї родини на фоні зміни епох та ідеалів.  Письменники продовжують вивчати травми поколінь та відкривати нові грані людського щастя та горя. Юність, зрілість, старість – все буття вирує на сторінках книг. Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку весняних книжок з історіями про сімейні драми, психологію стосунків та моральні цінності кожного з членів родини.

foto-3.png

Дім з вітражемЖанна Слоньовська ; пер. Андрій Поритко ; пер. за ред. Маріанна Кіяновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 223 с.

Роман — переможець конкурсу польського видавництва «Знак» Literanova обраний з-поміж більш як тисячі рукописів. Авторка — у минулому львів’янка, нині — мешканка Кракова, українка з польським корінням.

Дім з вітражем і власне вітраж — 1912 року «народження», жіночі долі чотирьох поколінь усі, як одна, трагічні та виняткові, з тягарем нереалізованості та нездійсненності мрій. Йдеться про Львів — не кавовий, а про місто боротьби, національної ідеї, культурного розвитку і розквіту. Історія — ніби буденна і водночас винятково знакова, переплетіння епох і спільність прагнень, трагічність, патріотизм і переможні гасла, зріз культурного і політичного життя в періоди становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) — елементи захоплюючої, інтригуючої любовної історії: так про Львів не писав ще ніхто.

foto-4.png

Середня статьДжеффрі Євгенідіс ; пер. Анна Вовченко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 702 с.

«Середня стать» — проникливий та багатогранний роман-епопея американського письменника грецького походження Джеффрі Євгенідіса. У книжці розповідається про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа — не така, як інші дівчата. Та щоб зрозуміти, у чому ця відмінність та як її прийняти, вона повинна відшукати не один скелет у шафі своєї родини та розкрити жахливу таємницю.

Цей роман — немов окремий відвертий, емоційний та інтимний світ, у якому Калліопа, що перетворюється на Калла, пізнає своє особливе тіло, здобуває сексуальний досвід, вчиться приймати й розуміти себе. Ця книжка розповідає нам історію про те, що забувають люди, але пам’ятають гени.

За книжку «Середня стать» Джеффрі Євгенідіс отримав Пулітцерівську премію.

foto-5.png

Бог ДрібницьАрундаті Рой ; пер. Андрій Маслюх. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 424 с.

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.

foto-6.png

Не кажіть, що в нас нічого немаєМадлен Тієн ; пер. Тетяна Савчинська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 588 с.

«Не кажіть, що в нас нічого немає» — родинна сага, сюжетна лінія якої охоплює три покоління представників китайської інтелігенції. Починається історія під час китайсько-японської війни (1937–1945). Триває впродовж «культурної революції» Мао Цзедуна (1966–1976), коли оскаженілі хунвейбіни знищили практично всю творчу та наукову еліту Китаю й не пощадили навіть музичних інструментів у консерваторіях, сприйнявши і їх за класових ворогів. Акції протесту 1989 року, стають трагічною кульмінацією для змальованої в творі родини. Кульмінацією, але не розв’язкою. Адже завдяки таємничій Книзі записів, сотні разів переписаній від руки охайними ієрогліфами, родинна історія триває, а її учасники немов оживають — «небезпечні, мов революціонери, і невловні, наче привиди».

Мадлен Тієн — канадська письменниця малайсько-китайського походження. Її твори перекладені понад двадцятьма мовами. А пропонований до прочитання її роман здобув найпрестижнішу канадську літературну нагороду — премію Гіллера, та увійшов у шорт-лист Букерівської премії 2016 року.

foto-7.png

Абрикосова книгарняОреста Миколаївна Осійчук. – Київ : Наш Формат, 2021. – 237 с.

Марія Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття. Це історія дитячої дружби й недитячих зрад, родинних скелетів у шафі та любові, яка крізь століття рятує життя і без спільної крові таємниче поєднує двох однофамільців.

Ореста Осійчук — українська письменниця, авторка циклу фентезійних романів «АЙХО», володарка першої премії міжнародного конкурсу «Коронація cлова» й відзнаки «Найкращий дебют» порталу «БараБука», лауреатка Всеєвропейського конвенту «Єврокон».

Створено: 17.03.2023
Переглядів: 1557
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.