Гостросюжетні історії: ТОП-5 книг листопада з неочікуваним фіналом

foto_2.jpeg

Літературні твори в наші дні надзвичайно різноманітні, що дозволяє читачам вибирати книги на будь-який смак. Іноді хочеться відпочити та почитати щось “легеньке”, на один раз. А іноді — насолодитися заплутаним, інтригуючим нетривіальним сюжетом, неочікуваними поворотами подій та непередбачуваним фіналом. В один момент вся історія раптом змінюється так круто, що читач ще довго дивується, дивлячись на останню сторінку.

Вам подобаються хвилюючі історії про загадкові вбивства, родинні таємниці, містику та талановитих детективів? Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки для любителів полоскотати нерви пропонують добірку книг, які можуть просто шокувати у фіналі — настільки філігранно автори пропрацювали структуру сюжетів.  Добірний твіст у сюжеті — це мистецтво, яким володіє не кожен письменник, а книги у жанрі гостросюжетного детективу та трилери точно не дадуть вам занудьгувати, даючи багату пожиу для роздумів.

foto_3.jpg

У лісі - лісі темному : роман / Рут Веа ; пер. Оксана Дятел. – 2-е вид, випр. – Київ : Наш Формат, 2017. – 281 с.

Коли старанно приховані і запилюжені часом скелети таки вибираються зі старих шаф на світ божий — чекай біди. Головна героїня — письменниця — несподівано для себе отримує запрошення на дівич-вечірку шкільної подруги, з якою не спілкувалася років з десять. Вихідні мають промайнути весело — гучні посиденьки десь далеко від цивілізації поміж густих лісів англійської провінції у скляному будинку з веселою компанією. Проте щось пішло не так… За дві доби вона, зранена та скалічена, приходить до тями в лікарняній палаті і з жахом усвідомлює, що нічогісінько не пам’ятає… Хоча й відчуває: трапилося щось жахливе!

foto_4.png foto_5.jpg foto_6.jpg foto_7.jpg

Справа № 4 одеських шпигунокОлександр Віталійович КрасовицькийЄвгенія Валеріївна Кужавська ; худож.-іл. І. Дубровський ; худож.-оформ. М. Мендор ; відп. за вип. Т. І. Шкарупа. – Харків : Фоліо, 2021. – 380 с.

Таємничий лист випадково потрапляє до рук колишнього слідчого Тараса Адамовича. Лист пов’язаний з адресою одеської квартири та містить шифр, який старий слідчий Галушко вирішує розгадати, а тому вирушає до Одеси. Розплутувати загадку одеської квартири беруться допомагати його секретарка Міра Томашевич та колишній пілот Олександр Горенко. Слідчого Якова Менчиця теж щось спонукатиме вирушити до міста біля моря — розслідування чи небезпека, що загрожуватиме le famme fatale — Барбарі Злотик? Їм доведеться з’ясувати, чому в місті відбувається сплеск пограбувань, а всі злочинці мають документи на ім’я Марека Апостолова, та куди зникали дівчата-акторки, винаймачки квартири по вулиці Садовій. Містом ширяться чутки про особливу зброю великого винахідника, яка може завершити Першу світову війну. А Міра Томашевич, оселившись у загадковій квартирі, починає отримувати нові зашифровані послання...

foto_8.jpeg

Змій з ЕссексуСара Перрі ; пер. Єлена Даскал. – Харків : Віват, 2019. – 429 с.

Лондон, кінець XIX століття. Кора Сіборн, до якої чоловік ставився з такою байдужістю, з якою тільки міг, після його смерті відчуває полегшення. Але поки що вона не наважується на нові стосунки. Жінка залишає столицю й оселяється в глухому куточку графства Ессекс. Від нажаханих місцевих жителів вона чує дивну, сповнену містики історію про змія, після появи якого в селищі стали зникати люди. Проте Кора не вірить у це і разом із місцевим пастором намагається всіх заспокоїти. І між цими двома, здавалося б, абсолютно різними людьми виникають стосунки, які змінюють їхні життя. Так усі герої втягуються в містичну й загадкову історію, в якій переплелися біль, страхи, наука, релігія, політика, життя, смерть і кохання в різних його проявах.

foto_9.jpeg foto_10.jpg foto_11.jpg

Дилер реальності : роман / Ніколас Дімітров ; пер. Ольга Кожушко ; іл. Микита КравцовМарія Зволінська. – Харків : Фабула : Ранок, 2020. – 427 с.

Що, якщо вам запропонують досконалий цифровий наркотик? У недалекому майбутньому не залишилося заборон. Споживання досягло межі, мораль вийшла з моди, релігії перетворилися у фастфуд. Людство загрузло в розвагах, розпусті й наркотиках. А в еліти з'явився новий вид розваги — Персональні Реальності, в яких можна втілити будь-яку порочну і злочинну фантазію.

Новий технокульт, творіння таємничої медіакорпорації, обіцяє кожному нескінченні задоволення і вічне життя в синтезованій персональній реальності. Корпоративний шпигун Золтан Варго отримує завдання проникнути в надра корпорації, що створює ці реальності, щоб з'ясувати суть зловісного проєкту, але сам виявляється втягнутим в диявольську гру. Порнографічний експеримент над мільйонами людей і запуск першої цифрової релігії у світі ламають всі його плани, і Золтан відкриває для себе одну приголомшливу істину...

foto_12.jpg

Що не так з моєю матір'ю : роман / Ешлі Одрейн ; пер. Олександра Гординчук ; ред. І. М. Давидко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 301 с.

Блайт завжди знала, що материнство не для неї. Але коханий чоловік Фокс мріяв про дитину. І народилася Вайолет. Чужа та потайна, вона любила тільки тата і відверто неприязно ставилася до мами. Блайт переконувала себе, що це не так. Проте згодом жінка із жахом стала помічати, як жорстоко Вайолет поводиться з іншими дітьми, причому її дії були продумані й розраховані. Фокс запевняв, що Блайт усе вигадує. Може, жінка божеволіє і їй усе це ввижається? Може, вона погана мати? Ці страхи начебто притлумило народження сина — її найбільшої радості. Поки не стається непоправне. Блайт усвідомлює, що не в змозі більше виправдовувати доньку. Як і себе саму...

Створено: 30.11.2022
Переглядів: 1343
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.