Внутрішній світ: ТОП-5 книжок вересня для саморозвитку

Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки пропонують вашій увазі добірку вельми корисних книжок, до яких варто звернутися, коли хочеться почитати щось для власного розвитку.

foto-2.jpg

Науково доведено, що читання — це чудовий антидепресант, воно розвиває мислення, покращує концентрацію, а також допомагає ліпше спати і навіть захищає від хвороби Альцгеймера! У нашій добірці — автори, які зуміли захоплююче і просто розповісти про людське тіло та новітні відкриття в галузі медицини. Людське тіло — це складна система, яка може будь-якої миті дати збій, тому важливо вивчати свій організм, відкривати секрети функціонування органів та систем.

Але як же не розгубитися серед книжкових полиць і обрати саме ті книги, які дійсно позитивно вплинуть на життя і додадуть у нього трішечки злагодженості, впорядкованості та освіченості? Для цього фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку книжок для саморозвитку, прочитавши які, ви дізнаєтесь багато нового. І повірте, ви не витратите свій час даремно. Про що б не йшлося — дивовижний та надзвичайно важливий людський імунітет, генетика та трансформація людського тіла, метаболізм чи царство тварин, відірватися від читання буде нелегко. Вивчення подібних видань дає можливість відчути всі тонкощі організму та своєчасно запобігти можливим захворюванням та ускладненням.

foto-3.jpg

Дивовижний імунітет : про антитіла, інфекції та інші цікавинки імунної системиФіліпп Деттмер ; пер. Ольга Бершадська ; ред. М. Л. Лола. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 352 с.

Поки ми займаємося рутинними офісними справами чи гуляємо парком, сьорбаючи каву, їдемо в метро чи приміряємо одяг у магазині, всередині нас, глибоко під шкірою, точаться справжнісінькі баталії. Мільйони крихітних організмів діляться, скорочуються, борються і вмирають заради нас. Саме так працює він — дивовижний та надзвичайно важливий людський імунітет. Автор цієї книжки запрошує до подорожі міцною фортифікаційною спорудою нашого організму, від захисних механізмів якої дійсно залежить усе.

Як віруси потрапляють до організму? Що відбувається з тілом під час високої температури? Чому імунна система дає збій? Як виробляються антитіла та знешкоджуються погані бактерії? Звідки береться алергія та чому здорові клітини вражає рак — усередині нас стільки незвіданого та важливого, сповненого історій про перемоги, поразки і дивовижні самопожертви нашого унікального імунітету.

foto-4.jpg

Код людства. Дивовижна історія наших генів : революційні дослідження в медициніЕдвін Кірк ; пер. Марина Марченко ; ред. С. В. Півень. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 317 с.

Генетика має репутацію дуже й дуже складної науки. Багато людей вважають, що для її розуміння потрібен мозок розміром із планету! Та чи насправді це так? Професор Едвін Кірк запевняє: генетика куди простіша, ніж нам здається. І до того ж невимовно цікава. Ця книжка відкриє таємниці ДНК, познайомить з ученими-першопрохідцями, чиї відкриття вплинули на подальший розвиток генетики, розкаже про сучасні генетичні дослідження й здобутки, які можуть врятувати життя. А ще навчить, як видобувати ДНК у домашніх умовах. Ласкаво просимо у надзвичайний світ генетики!

foto-5.jpg

Метаморфози : нотатки лікаря про медицину та зміни людського тілаГевін Френсіс ; пер. Олександр Стукало ; наук. ред. Т. В. Стеценко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 317 с.

Тіло людини постійно змінюється. Проте існують трансформації, які занадто впадають в око. Плямиста шкіра, зріст Гулівера чи, навпаки, мініатюрність лепрекона, додаткові внутрішні ограни — усе це так… дивно. Античність обґрунтовувала все це карою богів, повнею та низкою інших міфічних причин. Лікар Ґевін Френсіс бачив чимало за свою лікарську практику: жінку, яка вагітніла попри всі засоби контрацепції; дівчину, хвору на анорексію, що ледь не з’їла її тіло; жінку з рогом на чолі; чоловіка, що татуював своє тіло, наче одержимий. Химерно? Ґевін Френсіс точно знає, як науково пояснити такі випадки. Кожен із нас здатен до таких метаморфоз. Захопливі та шокуючі історії з клінічної практики про звичайних людей та їхні незвичайні тіла. Це вразить вас.

foto-6.jpg

Наш метаболізм : калорії, вага та секрети міцного здоров'я : новий погляд на обмін речовин людини / Герман Понцер ; пер. Віра Кучменко ; відп. за вип. О. М. Шелест. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 415 с.

Герман Понцер пропонує результати свого десятирічного дослідження, присвяченого таємному зв’язку нашого метаболізму із джерелом молодості, краси та точним, як годинник, функціонуванням організму. Як працює загадковий процес обміну речовин; чому калорії не спалюються автоматично і до чого тут жирові запаси; що таке компенсація та обмеження енергетичних витрат, тренування, раціон та режим харчування, дієти та теорія Дарвіна; яку максимальну кількість калорій може спалити людина та де межа нашої енерговитривалості? Час дізнатися все про наш метаболізм, щоб назавжди забути про хвороби та жити повноцінним здоровим життям.

foto-7.jpg

Як це - бути собакою та інші пригоди в галузі нейробіології тваринҐреґорі Бернз ; пер. В'ячеслав Стельмах ; гол. ред. А. А. Клімов ; ред. О. К. Чорноморець. – Харків : Фабула : Ранок, 2022. – 238 с.

Не кожному нейробіологу стане терпіння на те, щоб навчити собак застрибувати в МРТ-сканер, вимахуючи хвостом. Чи на те, щоб заглиблюватись у таємниці мозку дельфінів. Чи на те, щоб вирушити на інший кінець світу за мозком представника вимерлого, однак такого неймовірно цікавого виду тварин, як тилацина. На щастя, Ґреґорі Бернзу вистачило терпіння на все. У цій душевній книжці він застосовує найновіші наукові методи, щоб дати відповідь на дуже актуальні запитання: як інші тварини сприймають свій світ? Як вони переживають емоції? Як працює їхня мова? «Як це — бути собакою» — чарівна, надзвичайно пізнавальна книжка, що дає нам можливість краще зрозуміти життя інших істот та їхні розумові процеси.

Створено: 29.09.2022
Переглядів: 887
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.