Вартові мрій: ТОП-5 феєричних книжок липня

foto-2.jpg

Книги — це найкращі друзі на всі часи. В наш час новітніх технологій перед батьками постає актуальне питання, як підібрати для своїх дітей цікаву літературу, щоб заохотити малят та підлітків до читання, щоб провести їх у дивовижний світ пригод і фантазій. Дитяча та підліткова література переживає свої кращі часи, адже ми маємо можливість спостерігати, як у світі з’являються цікаві книжки, які, насправді, читають і дорослі.

До вашої уваги — добірка ТОП-5 феєричних книжок липня, які варто почитати дітям молодшого віку та підліткам. Усі ці твори легкі до прочитання, цікаві й актуальні, з захопливим сюжетом, гарними ілюстраціями та цікавим оформленням. Там є місце пригодницьким історіям та зворушливим сюжетам, які покажуть дитині емоційне різноманіття та дадуть відповіді на складні питання, які виникають під час дорослішання, а також розкажуть про те, як залишатися вірним своїм мріям.

foto-3.jpg

ШустрикМар'яна Князевич ; за ред. Сашко Дерманський ; іл. Іван Сулима. – Вид. 5-те. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 25 с.

Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек...» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу... У захопливій і повчальній казці, читач познайомиться з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А проілюстрував книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.

foto-4.png foto-5.jpg

Маламандер : романТомас Тейлор ; пер. Марта Сахно ; іл. Том Бут ; голов. ред. Мар'яна Савка ; відп. ред. Анастасія Єфремова. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 354 с.

Хоча Герберту Лемону лише одинадцять років, він уже працює у столі знахідок готелю «Ґранд Наутілус». Одного разу перед ним постає особливе завдання: повернути не загублену річ — а дівчинку, яка вдерлася до його комірчини. Батьки Вайолет зникли дванадцять років тому, коли вона була ще немовлям. Герберт і Вайолет беруться відшукати хоч якісь зачіпки... це приводить їх до легенди про моторошного маламандера. Чи дійсно міфічний і страшний маламандер повернувся до Морського Аду?...

«Маламандер» — перша книжка британського дитячого письменника та ілюстратора Томаса Тейлора. Тож пригоди тільки починаються!

foto-6.jpeg

Часовий ключ : романНаталія Щерба ; пер. Наталія Косенко. – Харків : Школа, 2018. – 349 с.

Василина — звичайна дівчинка, яка мешкає з опікункою-бабусею, — несподівано дізнається, що її батько — впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Потрапивши до країни часодіїв, фей та лютів, Василина опиняється в осередку небезпечної гри. Навіть друзі не можуть зрозуміти, хто ж вона така. Наївне дівча, яке нічого не знає про своє походження? Шпигунка, заслана батьком, аби здобути трон? Чи могутня часівниця, яка вміє керувати часом і може врятувати Землю та Ефлару від прийдешнього зіткнення?

foto-7.png

Щирик зі Змієвої гори : казкова повістьВолодимир Рутківський ; іл. Іва Михайлян. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 254 с.

Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського.

foto-8.jpg

Володар Туману : романКарлос Руїс Сафон ; пер. Сергій Борщевський. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 188 с.

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого приморського містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички — наче живі. І ці скульптури — здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатись у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

Створено: 26.07.2022
Переглядів: 1632
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.