Оголошено переможців конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2021»

30 вересня 2021 р. з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек в Одеській національній науковій бібліотеці (у залі рідкісних видань та рукописів) було оприлюднено результати конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2021».

Урочистий захід нагородження переможців конкурсу «Книголюб-2021» розпочався музичним подарунком, який створив святковий настрій: учениця Одеського державного музичного ліцею ім. професора П.С. Столярського Вероніка Струсевич (1 кл.) виконала на скрипці твір Н.В. Бакланова «Хоровод» (педагог - Є.О .Куланова, завідувач відділу струнних інструментів, викладач І категорії).

imgp2560.jpg imgp2562.jpg
imgp2571.jpg imgp2573.jpg

Гостей привітала Ольга Миколаївна Бєльницька – заступник генерального директора з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України. У вітальній промові вона підкреслила значимість цього конкурсу, який сприяє вихованню культури читання на кращих зразках літератури, дає можливість кожному висловити своє ставлення до сучасної української та світової літератури.

imgp2588.jpg

imgp2595.jpg imgp2575.jpg

Мета конкурсу – стимулювати активність читачів Бібліотеки, отримати безпосередню оцінку якості нових вітчизняних видань та визначити їх рейтинг серед користувачів.

Десять років поспіль Одеська національна наукова бібліотека проводить конкурс читацьких відгуків у партнерстві з громадською організацією «Ротарі клуб “Одеса-Рішельє”». У ньому беруть участь науковці, магістранти, студенти та всі, хто любить книги. Зацікавленість до конкурсу свідчить про його популярність, перспективність і значущість.

27 квітня 2021 року в ОННБ стартував десятий конкурс з новою назвою «Книголюб-2021» і з оновленим складом журі.

З квітня в бібліотеці експонувалася виставка «Краща книга України 2020–2021». Тут були представлені книжкові видання, які могли задовольнити інтереси будь-якого читача, незалежно від віку і статусу. Отож до конкурсу активно долучилися науковці, літератори, громадські діячі, діячі культури, краєзнавці, митці, студенти.

imgp2587.jpg 111.jpg 222.jpg

За умовами конкурсу учасники мали написати відгук на будь-яку книжку з виставки «Краща книга України 2020–2021» обсягом не більше 400 слів. Роботи приймалися до 20 вересня.

Конкурс «Книголюб – 2021» – це унікальний шанс проявити свої здібності, можливість взяти активну участь у популяризації сучасної української книги. Приємно, що в останні роки учасниками конкурсу є не лише одесити,а й читачі з багатьох куточків України – із Прикарпаття, Волині, Чернігівщини, Львова, Києва та ін. Автори найцікавіших, найбільш інформативних і оригінальних відгуків отримують відзнаки від ініціаторів та організаторів.

З першого року і до сьогодення проєкт не полишає увагою його натхненник Віктор Григорович Денісов – лауреат Галереї почесних благодійників Одещини «Люди щедрих сердець», член ученої ради ОННБ, представник Ротарі клубу «Одеса-Рішельє».

У своєму виступі на урочистостях Віктор Григорович підкреслив неоціненну роль таких заходів щодо привертання молоді до книги та формування інтересу до пізнання нового. Він також зауважив, що впродовж десяти років конкурс набуває все більшої популярності, а цього року він набрав шалених обертів та викликав широку зацікавленість серед шанувальників книги – було представлено більше ста відгуків.

imgp2601.jpg imgp2610.jpg

З привітаннями до гостей заходу звернулися спонсори конкурсу – представники Ротарі клубу «Одеса-Рішельє»: його перший президент В’ячеслав Володимирович Воронков та нинішній президент – Геннадій  Бражников.

imgp2615.jpg imgp2623.jpg

Цього року оргкомітет Одеської національної  наукової бібліотеки працював над ребрендингом «Конкурс читацьких відгуків “КНИГОЛЮБ”» спільно з креативною командою Point.school. Партнерська команда протягом декількох місяців розробляла новий бренд. І це вже не перший спільний проєкт Бібліотеки з творчою командою Point.school - попереду були ‌логотип літнього читального залу «LITERA» (2019) та ‌логотип Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» (2021).

Усі три логотипи є чудовим рішенням щодо стилю, концептуальності та художнього втілення.

Сементій Лобач, засновник дизайн-школи Point.school, поділився цікавими моментами спільної творчої діяльності з Бібліотекою та висловив слова подяки за довіру і співпрацю. Заступник генерального директора з бібліотечної роботи Ольга Миколаївна Бєльницька вручила керівникові дизайн-студії та молодим дизайнерам Подяки за плідне партнерство.

imgp2626.jpg imgp2633.jpg

Оксана Михайлівна Шалашна – член журі конкурсу читацьких відгуків «Книголюб- 2021», поділилася з учасниками заходу теплими спогадами про свої студентські роки, коли вона проводила чимало часу в улюбленій книгозбірні, та висловила своє особливе ставлення до Одеської національної наукової бібліотеки.

imgp2635.jpg imgp2643.jpg

Журі професійно та ретельно опрацювало всі представлені на конкурс роботи. Своїми враженнями та висновками щодо відгуків поділилася одна з експертів - Тетяна Петрівна Ананченко, член Національної спілки журналістів України, лауреат літературної премії ім. К. Паустовського.

imgp2645.jpg

За результатами конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2021» переможці отримали дипломи та грошові винагороди, подяки та сертифікати.

Дипломом І ступеня відзначений Олег Борисович Дьомін, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

imgp2662.jpg imgp2657.jpg

Диплом ІІ ступеня вручено Івану Анатолійовичу Овчаренку, багаторічному читачеві бібліотеки;

imgp2663.jpg imgp2669.jpg

Диплом III ступеня отримала Лілія Євгенівна Сюрко, кандидат економічних наук.

imgp2670.jpg imgp2691.jpg

На завершення урочистостей прозвучали музичні композиції: П. І. Чайковського «Скрецо»у виконанні Єви Александрової та С. В. Рахманінова «Пляска циганок» у виконанні Єлизавети Вацюк під акомпанемент Дмитра Германовича Куцова (педагог - Є.О. Куланова; ОДМЛ ім. професора П.С. Столярського).

imgp2685.jpg imgp2686.jpg imgp2694.jpg

Захід відбувся в теплій і дружній атмосфері. Висловлюємо щиру подяку учасникам конкурсу, організаційному комітету, членам журі та всім прихильникам книги, які вболівали за його результати! Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, нових перемог!

imgp2702.jpg imgp2572-1.jpg

25.jpg

У квітні наступного року чекайте нового старту конкурсу читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ-2022»!

До нових зустрічей!

Підсумки конкурсу на кращий відгук 2021 року 

ТРК «Круг» про конкурс читацьких відгуків «Книголюб – 2021»

 

Створено: 04.10.2021
Оновлено: 11.10.2021
Переглядів: 493
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.