Соборність України: екскурс в історію

100.jpgДо Дня Соборності України пропонуємо відео-лекцію Юрія Слюсаря, заступника директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею «Соборність України: екскурс в історію».

Юрій Олександрович відомій у наукових колах історик, дослідник, музеєзнавець. Він є активним учасником багатьох бібліотечних просвітницьких проєктів, зокрема Різдвяних і Шевченківських читань, з дослідження голодоморів в Україні, численних презентацій і заходів, з нагоди визначних і пам’ятних історичних дат.

У своєму виступі в історичній ретроспективі науковець розповідає про основні етапи боротьби за об’єднання етнічних українських земель, ідейні засади державо-соборного процесу, розуміння і усвідомлення змісту поняття соборності. Наголошено на актуальності цієї теми і ролі культурних та наукових установ, зокрема бібліотек і музеїв у зміцненні історичної пам’яті про виборювання свободи, соборністі та незалежності. «…Якщо експозиція – це музей, якщо книги – бібліотека, якщо документи – значить архів. У єднанні цих установ, їх можливостей ми бачимо успіх науково-просвітницької діяльності…» – підсумовує Юрій Слюсар. 

Проводячи паралелі між політичним моментом періоду Української революції 1917-1921 років і сучасним, беручи до уваги ситуацію на сході країни і у Криму, а також певні виклики, які мають місце в інших регіонах,  науковець приходить до висновку, що сто років по тому боротьба за Соборність України триває. 

Створено: 15.01.2021
Останнє оновлення: 22.01.2021
Переглядів: 947
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.