Творчий вечір Олександра Афоніна

7 серпня 2020 року  під час проведення  ХХІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині» у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбувся творчий вечір Олександра Афоніна та презентація його нової поетичної збірки «Таке життя».

02.jpg
Я вам у віршах душу відкриваю
І віддаю все сутнісне, своє.
Не так важливо, хто з вас їх читає.
Мені важливо, що це вам дає
01-1.jpg

Олександр Васильович широко знаний поет, автор семи поетичних збірок, письменник, український громадський діяч у сфері книговидання, лауреат премії ім. Дмитра Нитченка, член комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», член організаційного комітету Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» впродовж усіх років її існування, заслужений працівник культури України, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

4.jpg 6.jpg 5.jpg imgp3534-1.jpg

Гості заходу насолоджувалися поезією, слухали вірші у виконанні автора, справжнього майстра слова, який є великим другом бібліотеки.
Ось як Олександр Васильович підписав книгу у дарунок бібліотеці: «Любій моєму серцю Одеській національній науковій бібліотеці на добру пам'ять від автора» (Олександр Афонін).
Збірка видана щойно у Харкові, видавництвом «Фоліо» ( 2020 р.), як і попередні. 
О.В. Афонін не пише вірші, він ними  живе.
Нова збірка відкриває читачам багатий духовний, емоційний світ поета, його глибоку і щедру душу, його щирі почуття і роздуми. З кожної сторінки лине до нас голос чуттєвої, щирої та небайдужої людини з великим серцем, яка переймається долею рідної України, переймається її болями, плаче її слізьми, втішається її радощами:

«Україна одна, єдина!
І не смійте її ділить!
Все недобре піде і згине,
Нам разом і надалі жить!»

Його поезія вкрай актуальна і разом з тим на всі віки;  легка, яскрава і  водночас гостра й сповнена найглибшої любові до рідних, друзів, до кожної травинки у полі, до квітів, пташок, звірят, до життя. Його поезія пронизана неймовірно гарним описом природи.

«День, освячений сонцем, ходу набирає,
Ллється співом пташиним з дерев верховіть.
Той щасливий, хто це кожен день помічає,
Бо уміє він мріяти, вірить, любить.»

(Використані вірші Олександра Афоніна, 
із збірки «Таке життя»)

 

Створено: 13.08.2020
Переглядів: 175
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.