Презентація книжкової виставки «Світ»

6 серпня 2020 р. у рамках ХХІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині» та ХХІV Міжнародного книжкового фестивалю «Зелена хвиля» в Одеському відділенні ім. А. Міцкевича Спілки поляків в Україні у співпраці з Одеською національною науковою бібліотекою та кафедрою польської мови Одеського національного політехнічного університету відбулася культурно-просвітницька акція, на якій була презентована книжкова виставка «Світ» (Swiat). Цією акцією польська національно-культурна спільнота Одеси започаткувала створення Музею діяльності Спілки поляків в Україні. 

001.jpg 005-1.jpg 1-1.jpg

На фото справа вітальне слово Світлани Зайцевої-Великодної, президента Одеського відділення Спілки поляків в Україні

Основна мета цієї оригінальної книжкової виставки – показати найцінніші та найбільш давні книжкові видання, що зберігаються у одеської польської громади, та розказати їхню історію. Представлені на виставці книжки для членів польської громади були провідниками до їх власного, польського Світу. Вони допомогли не одному поколінню плекати рідну мову та культуру.

Під час заходу Надія Яцун, головний бібліограф відділу рідкісних видань та рукописів, розповіла гостям про Музей книги, польських партнерів Бібліотеки з міжнародного книжкового обміну та презентувала рідкісні і цінні видання польською мовою з фонду Музею книги. Йшлося також про одеські видання польською мовою, польських бібліофілів, що мешкали в Одесі у ХІХ – початку ХХ ст. з представленням їхніх книжкових знаків.

nadya.jpg yakovenko.jpg 3.jpg 4.jpg

На фото: Надія Яцун, головний бібліограф відділу рідкісних видань та рукописів. Презентація раритетних видань з фонду Одеської національної наукової бібліотеки; Людмила Яковенко, к.ф.н., зав. кафедрою польської мови ОНПУ під час виступу; Анастасія Стрельцова, член правління Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні під час відкриття виставки "Світ"; книжкові дарунки  польському товариству від Наталії Петрової

Також гості заходу мали змогу послухати доповідь про скарби польського письменства, підготовлену Людмилою Яковенко, к.ф.н., зав. кафедрою польської мови Одеського національного політехнічного університету.

Присутня під час заходу відомий науковець і громадський діяч, заступник декана факультету історії та філософії з наукової та виховної роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Наталія Петрова подарувала польському товариству з власної бібліотеки підбірку книжок і альбомів українською та польською мовами – видання Яґеллонського університету у Кракові.

Варто нагадати, що Спілка поляків в Україні, її одеське відділення в особі пана Тадеуша Залуцького, колишнього багаторічного керівника товариства, неодноразово передавали до фондів ОННБ сучасні видання польською мовою, зокрема, Odessa inspiracją polaków за авторства Agnieszka Cichocka та інші.

Учасники заходу отримали подяки від Світлани Зайцевої-Великодної, президента Одеського відділення Спілки поляків в Україні за участь в організації книжкової виставки «Світ».

Інші матеріали цієї теми:
УІНП: Південь

Створено: 12.08.2020
Оновлено: 13.08.2020
Переглядів: 844
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.