Презентація книги Людмили Вовк «Благовіст»

blagovist.jpg
Під час проведення
ХХІ Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині»
та XXIV Міжнародного книжкового фестивалю
«Зелена хвиля», 6 серпня  2020 року в
читальному залі наукових працівників ОННБ
свою нову книгу «Благовіст»
презентувала письменниця Людмила Вовк

Людмила Павлівна Вовк народилася в містечку Окни на Одещині. Закінчила Одеський медичний інститут. Понад двадцять років очолює «Кардіоцентр» у м. Подільську. Лікар-терапевт вищої категорії. Член Європейського товариства кардіологів. Член Національної спілки письменників України (з 2018). У її творчому доробку – поетичні збірки  для дітей «Букет розмаїття», «Дружньою родиною мандруєм Україною», «У бабусі у садку», а збірка «Зростай в любові» у поезії та прозі описує християнські та народні традиції українців.

Книга «Благовіст» вже отримала схвальні відгуки читачів та критики. За жанром вона належить до популярної християнської літератури і призначена передусім для дітей та юнацтва.

Людмила Вовк свою презентацію перетворила в феєричне дійство. Гості мали змогу не тільки почути прозові та поетичні уривки з «Благовісту» у авторському виконанні, але й прослухали музичні композиції на слова Людмили Вовк, ілюстровані креативними відеокліпами. Співала Людмила Стреля, їй належить і авторство музики.

imgp3111.jpg imgp3146.jpg imgp3135.jpg

Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова, під оплески присутніх, нагородила Людмилу Вовк, автора книги «Благовіст», дипломом лауреата конкурсу на кращу книгу Всеукраїнського форуму «Українська книга на Одещині» в номінації «Науково-популярне видання».

Вітаючи лауреатку Ірина Бірюкова зазначила: «Я радію, що ця книга стає частиною нашої книжкової родини, що разом із нею на наші книжкові полиці потрапить світло, яке є у вашій душі. Такі люди, як пані Людмила, змінюють світ на краще. Ви велика трудівниця, дякую вам від імені усієї читацької спільноти. Тримати в руках таку прекрасну книгу є справжнім задоволенням».

Поетична лірика Людмили Вовк звучала і в чудовому виконанні лауреата премій імені Івана Рядченка та Костянтина Паустовського Світлани Лукіної.

Голова Одеської обласної організації НСПУ, кандидат філологічних наук, Сергій Дмитрієв відзначив, що Людмила Вовк за останні роки сформувалася у досконалого майстра слова. Тематика, над якою працює авторка, надзвичайно складна.  Людмила Вовк - одна з небагатьох у нашій державі письменниць, що взяла на себе функцію, яку б мала виконувати українська школа, адже відсутність уроків християнської етики негативно впливає на  молодь. Людмила Павлівна цю нішу відкрила і, пропагуючи свої книги, заповнює цей вакуум. Ми запитуємо, чому діти такі жорстокі, чому не поважають старших? Тому, що повага закладена в основах християнської етики. Книга «Благовіст» є енциклопедією житійної літератури, тут сконденсовано, стисло й зрозуміло написано про апостолів усіх часів. Пан Дмитрієв вважає, що цю книгу слід вводити до програми «Література рідного краю» і пообіцяв за це боротись. Якщо ми на таких книгах виховуватимемо наше юнацтво, ми матимемо іншу державу, іншу Україну, – переконаний Сергій Дмитрієв.

Тамара Кухарук, завідувач відділу звязків з громадськістю ОННБ, звернулася зі словами подяки до автора за серію дитячих книжок «Дружньою родиною мандруєм Україною». Вона - учасниця соціального проекту «Добро множить добро»,  в рамках якого разом з колегами-бібліотекарями впродовж останніх років відвідувала з книжками спецшколи й дитсадки, де навчаються й лікуються діти з особливими потребами. Пані Тамара, зі свого досвіду, зауважила, що книжки Людмили Вовк, барвисто ілюстровані, з короткими змістовними віршами, які легко запам’ятовуються,  прийшлися до вподоби малечі й побажала авторці продовжувати писати для найменших читачів.

Не оминула увагою презентацію й Ігуменя Серафима – настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодальної комісії УПЦ «Церква і культура»: «Авторка цієї книги – людина, яка несе світло, виконуючи євангельський заповіт. Особливо це важливо в наш час, коли люди шукають дорогу до Бога, дорогу до храму і хтось повинен бути таким дороговказом. Не всі розуміють мову Святого письма, інколи не всі розуміють мову богослужіння, бо вона дійсно складна й потребує підготовки. Але та мова, якою до людей звертається Людмила Вовк, особлива, сповнена любові, сповнена високих літературних і поетичних стандартів і водночас вона дуже проста й доступна. Вітаю всіх з виходом цієї потрібної книжки ».       

Створено: 10.08.2020
Переглядів: 313
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.