3D-тур по Одеській національній науковій бібліотеці!

foto_tur.jpg

Шановні друзі, у дні карантину читальні зали Одеської національної наукової бібліотеки спорожніли через вимоги дотримуватися безпеки, але саме зараз, завдяки інформаційним технологіям, ми здатні втамувати нашу спільну ностальгію за бібліотечним простором найстарішої публічної книгозбірні України і запросити вас у віртуальну подорож по Одеській національній науковій бібліотеці!

Одеська національна наукова бібліотека приваблює людей унікальними фондами, непересічною історією, чудовою архітектурою і неповторною атмосферою, що вирізняє її з-поміж інших бібліотек. Нинішня будівля бібліотеки, що на вулиці Пастера, 13, є окрасою Одеси, пам'яткою архітектури і охороняється законом. Збудована у 1904-1906 рр. архітектором Федором Павловичем Нестурхом, вона й донині полонить нас своєю вишуканою і стриманою красою.

За сприяння Одеської обласної державної адміністрації компанією 3D Prostir у 2020 році створено 3D-візуалізацію головного корпусу Одеської національної наукової бібліотеки – пам’ятки архітектури національного значення. Тепер, не виходячи з дому, кожен з нас має можливість познайомитися із затишними залами бібліотеки, які з'являться перед вами у найдрібніших подробицях, потрапити до аванзалу з верхньою галереєю із зенітним світловим ліхтарем. Великий читальний зал бібліотеки разом з ротондою, розрахований на 300 місць. Він розташований таким чином, що тут не чутно вуличного шуму. Протягом усього дня у будь-яку пору року зал рівномірно освітлюється денним світлом. На стінах можна бачити бюсти відомих письменників, виготовлені у 1907 році в майстерні Б.В. Едуардса учнями художнього училища, зокрема Арнольдом Гріншпунгом: О. Пушкіна, М. Гоголя, І. Тургенєва, Ф. Достоєвського, О. Островського, М. Салтикова-Щедріна, А. Чехова, Л. Толстого. Протягом 100 років примхлива історія вносила свої корективи в оздоблення залу: зникли зображення царів, потім комуністичних вождів. Нині зал прикрашають барельєфи письменників, якими пишається Україна, – Тараса Шевченка та Лесі Українки, виготовлені і подаровані бібліотеці відомим скульптором Олексієм Копйовим.

На другому поверсі, у приміщенні з верхнім денним освітленням, розташований музей книги, де в старовинних шафах, замовлених та виготовлених спеціально для бібліотеки, зберігаються справжні книжкові перлини.

Над аванзалом – галерея, де в різні роки демонструвалися картини, а нині представлені матеріали виставки, присвяченої 190-літтю бібліотеки. На галереї є невеличкий балкон над читальним залом, призначений, як писав Ф.П. Нестурх, «для надзора за читающей публикой». Звичайно, з балкона давно ніхто не наглядає за читачами, нині це дуже зручне місце для огляду прекрасного читального залу, особливо його полюбляють фотографи.

Варто зазначити, що 3D-тур дає повну свободу в пересуванні залами та поверхами бібліотеки, зручну панель управління, що дозволяє швидко повернутися до попередньої панорами або перейти до наступної. Активні точки в ролі путівника допоможуть прокласти маршрут. Схема поверхів дає чітке уявлення про розташування залів. На сторінці 3D-туру можна, також переглянути і фото приміщень, які не увійшли до подорожі, та відеоролик.

Одеська національна наукова бібліотека висловлює щиру вдячність Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації і особисто його очільниці Олені Олійник та компанії 3D Prostir за створення віртуальної прогулянки та отриману можливість знайомства з бібліотекою для усіх бажаючих!

ПЕРЕЙТИ до 3D-туру !

Створено: 30.03.2020
Переглядів: 20320
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.