Видатні постаті та події в історії бібліотеки: Олександр Дерибас

«Старая Одесса сама по себе есть предисловие – славное, краткое и милое предисловие к нынешней великолепной Одессе» – саме ці слова епіграфа з книги «Стара Одеса», самої знаменитої праці одеського краєзнавця, історика, бібліографа, внучатого племінника одного із засновників Одеси Олександра Дерібаса (1856-1937) викарбувані на пам'ятнику, відкритому в урочистій обстановці 23 квітня 2019 року на його могилі на II Християнському кладовищі.


Монумент виконаний у вигляді плити, на якій лежить книга «Стара Одеса». Ця книга - свого роду літопис нашого міста, складена з портретів її найзнаменитіших жителів і описів найпримітніших моментів історії Одеси 1794-1894 років, та досі користується популярністю. Пам'ятник споруджено на кошти одеських кіноматографістів, Всесвітнього клубу одеситів та інших небайдужих городян і приурочено до виходу унікального фільму "Пантеон Одеси", нещодавно знятого режисером Ігорем Козловим-Петровським за книгою Дерібаса.


На запрошення організаторів в урочистому відкритті монументу взяла участь генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова та працівники книгозбірні, адже Олександр Михайлович Дерибас в 1922-1924 рр. завідував бібліотекою (тоді це була Одеська державна публічна бібліотека), а в 1925-1935 рр. очолював краєзнавчий відділ книжкової скарбниці та склав унікальну картотеку «Одесика». Оновлене видання книги О. Дерибаса "Старая Одесса. Забытые страницы. Исторические очерки и воспоминания", до створення якого доклали зусиль співробітники ОННБ, генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова подарувала президентові кінокомпанії «ЮГ-ФИЛЬМ» Евеліні Сергєєвій, яка виділила велику частину необхідних на пам'ятник коштів з особистих заощаджень.

Пам'ятник відкривали під звуки одеського гімну у виконанні духового оркестру Одеського муніципального театру духової музики ім. народного артиста України О. Я. Саліка.

001.jpg

002.jpg

004.jpg

012.jpg

013.jpg

Більше про Олександра Михайловича Дерибаса можна дізнатися  з видання

Створено: 24.04.2019
Оновлено: 26.04.2019
Переглядів: 924
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.