Корифей зварювальних технологій : До 150-річчя Євгена Патона

5 березня 2020 року наукова спільнота країни відзначає 150-річчя від дня народження видатного вченого в галузі електрозварювання і мостобудування Євгена Оскаровича Патона (1870-1953).

eo_paton.png

До цієї знаменної дати довідково-інформаційний відділ підготував книжкову виставку “Корифей зварювальних технологій : До 150-річчя від дня народження академіка Євгена Оскаровича Патона”.  

Є.О. Патон — академік Академії наук України (1929), визначний громадський діяч і талановитий організатор науки, доктор наук (1901 р.), професор, віце-президент Академії наук УРСР (1945-1952 рр.), заслужений діяч науки й техніки України (1940), лауреат Державної премії СРСР (1941), Герой Соціалістичної Праці СРСР (1943 р.). Він створив наукову школу в галузі мостобудування та електрозварювання, яка здобула всесвітнє визнання; заснував і протягом 20 років очолював Інститут електрозварювання АН України (1934-1953 рр.), якому в 1945 році було присвоєно його ім’я.

Ім'я Є.О. Патона нерозривно пов'язане з розвитком науки не тільки України, а й усього світу, а його у розбудову держави та взагалі в життя й інфраструктуру країни неможливо переоцінити. Робота й наукові досягнення вченого стали прикладом того, як знання і талант однієї людини можуть змінити, без перебільшення, хід історії. Він – керівник і автор понад 50 проектів залізних клепаних мостів. Є. О. Патон створив методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих прогонних споруд мостів, дослідив умови їх роботи, розробив способи відбудови зруйнованих мостів. Вінцем його інженерної діяльності, в якій він поєднав дві свої іпостасі – мостобудування і зварювання, став цільнозварний міст через Дніпро у Києві. Найбільше значення для розвитку науки мало створення Євгеном Патоном всесвітньо відомої науково-інженерної школи в галузі електрозварювання металів та електротехнології.

На книжковій виставці представлені книги про Є.О. Патона, спогади, енциклопедії, вибрані праці.

 

Запрошуємо до перегляду.

Створено: 02.03.2020
Переглядів: 148
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.