«Этнология Одессы». «Купоран-Ровное». Анонси

Під час ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 18 травня 2018 р. о 16:00 в залі нових надходжень ОННБ очікується презентація двох нових видань видавництва «Ірбіс» – «Этнология Одессы в исторической и современной перспективах» (2017) та «Купоран-Ровное: история, культура, люди болгарского села в Буджаке» (2018).

odessa-etnologiya.jpg

Колективна монографія істориків, антропологів і соціологів «Этнология Одессы» є результатом історико-етнологічних досліджень, об'єктом яких є Одеса та одесити. Автори наукового проекту та куратори видання – П. Лозовюк, завідувач кафедри антропології філософського факультету Західночеського університету (Пльзень, Чехія), та О. Прігарін, доктор історичних наук, професор кафедри археології та етнології України Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Учені аналізують процеси формування, етапи еволюції Одеси як багатонаціонального міста, а також ілюструють їх окремими сюжетами міської повсякденності: одеська кухня, субкультура дружин моряків – «морячок», традиції проведення родинних та міських свят у місті; торкаються тем, які досі не були описані та вивчені професійними істориками. Рецензентами видання виступили науковці з України, Білорусії, Росії та Канади. Незважаючи на науковий характер, книга цікава для широкої аудиторії читачів, які прагнуть дізнатися більше про найкраще місто біля Чорного моря.

kuporany.jpg

Ще однією краєзнавчою новинкою стала робота історика І.Ф. Грека, у якій розглянуто історію, культуру та людські долі болгарського села Купоран-Рівне, Тарутинського району, Одеської області, заснованого 1830 р. переселенцями з балканського села Копаран, що оселилися на території Бессарабії після російсько-турецької війни 1828-1829 рр. Особливу увагу приділено антропонімам жителів села, їх облаштуванню в Буджаку, господарству і побуту впродовж майже 190-річної історії Купорана. Розкрито також особливості суспільно-політичного життя купоранців на всіх етапах історії села як частини політичних процесів Буджакського регіону Бессарабії у складі Росії, Румунії, Радянського Союзу та України.
Книга має бути цікавою для жителів Купорана, численних вихідців з села, що розселилися на території історичної Бессарабії та всього пострадянського простору або емігрували за його межі. Видання розраховане на краєзнавців та всіх, хто цікавиться політичними, національно-культурними та соціально-економічними процесами на півдні України і Молдови, а в більш широкому контексті, у південно-східному регіоні Європи.
Спонсором та автором ідеї написання книги є В.Г. Кащі, уродженець цього мальовничого села, багатого на щирих та працелюбних людей.

Створено: 10.05.2018
Переглядів: 332© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.