Парад планет. День науковця

0-1.jpg

З 11 лютого 2018 року в ОННБ розпочав свою роботу щорічний науково-просвітницький проект «Парад планет», який передбачає низку заходів: зустрічі з науковцями, презентації, бібліографічні огляди тематичної літератури, екскурсії.

13 лютого 2018 року відбулась одна з центральних подій бібліотечного проекту – День науковця, у рамках якого пройшла зустріч з провідними науковцями Одеської астрономічної обсерваторії та Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, викладачами і студентами Одеського професійного ліцею морського транспорту та представниками «Університету третього віку», користувачами ОННБ, які цікавляться сучасними дослідженнями у сфері Космосу.

Презентувалися книжково-ілюстративні виставки: «Видання з природознавчої літератури з фонду ОННБ» та «Славетні постаті зіркового простору: Миколай Коперник, Ісак Ньютон». Вони супроводжувались бібліографічними оглядами. Добірка представленої літератури містить нові дослідження з фізики, астрономії та астрофізики, окремими розділами представлені космічні дослідження що проводяться в Україні; матеріали про розвиток астрономічних обсерваторій на теренах України; учбові посібники для студентів і школярів, а також сучасна періодика.

Присутні також мали можливість ознайомитися з виданнями, що висвітлюють життєвий шлях відомих науковців: Миколая Коперника, Ісака Ньютона, Валентина Глушка, які зробили значний внесок у розвиток астрономії, астрофізики та ракетно-космічної техніки.

Під час заходу був презентований щорічник «Одесский астрономический календарь 2018» (Одеса, 2017), підготовлений астрономічною обсерваторією ОНУ імені І.І.Мечникова. Дане подовжене видання виходить обмеженим тиражем, однак доступне для знайомства широкому колу читачів в стінах ОННБ. Подібні презентації в бібліотеці стали традиційними.

Програма: Тиждень науковця

Програма: День науковця

Відеорепортаж ТК «Репортер»

ФОТОРЕПОРТАЖ

1.jpg 

«Одеський астрономічний календар – 2018» презентував Михайло Рябов, голова Одеської астрономічної спілки, старший науковий співпрацівник Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії ОНУ імені І.І.Мечникова. У своїй доповіді науковець висвітлив основні астрономічні події, що відбудуться у 2018 році, а також акцентував увагу на найбільш цікавих матеріалах представленого видання. Очільник спілки подарував до фонду бібліотеки примірник представленого видання

 2-1.jpg

Миколай Кошкін, заступник директора НДІ «Астрономічна обсерваторія» ОНУ імені І.І.Мечникова, завідувач відділу космічних досліджень, кандидат фізико-математичних наук, розповів присутнім про внесок Валентина Глушка у розвиток ракето-космічної техніки, а також продемонстрував документальний фільм з архівного фонду Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України про видатного вченого

3.jpg

Олександр Базей, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії ОНУ імені І.І.Мечникова у своїй доповіді висвітлив основні астрономічні явища, що відбудуться протягом 2018 року, і буду доступні для спостереження в нашому регіоні

41.jpg

Тетяна Льотих, викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту, відзначила важливість вивчення астрономії для майбутніх судноводіїв та подякувала колективу ОННБ за змістовні книжкові експозиції та пізнавальні зустрічі з науковцями

5.jpg

Ведуча заходу Ельвіра Заборцева, провідний бібліотекар ВЗГІР ОННБ, провела бібліографічний огляд представленої експозиції 

6.jpg

Година пам’яті: «А душа знову в Космос…»

«Після польоту в космос я почав
по іншому ставитися до світу»

Леонід Каденюк

2-2.jpg

15 лютого у рамках бібліотечного проекту «Парад планет» була проведена Година пам’яті: «А душа знову в Космос…» для студентів 2 курсу Одеського професійного ліцею морського транспорту та учнів 10 класу ЗОШ №118.

Захід присвячений пам’яті Леоніда Костянтиновича Каденюка (1951-2018) – першого космонавта України, генерал-майора авіації, Героя України, кандидата технічних наук, народного депутата України 4-го скликання, президента Аерокосмічного товариства України, радника Прем'єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України.

1-1.jpg

Під час бібліографічного огляду

Серед видань, які викликали зацікавленість студентів та учнів слід відзначити наступні:

Каденюк Л.К. Місія – космос / Л.К. Каденюк. – К.: Пульсари, 2009. –  328 с.

Переглянути в електронному каталозі

Железняк Г.В. Космонавтика. Відкриття Всесвіту  / Г.В. Железняк. – Харків : Фактор, 2013. – 160 с. : іл. – (Серія “Золотий перетин”) 

Переглянути в електронному каталозі 

Україна космічна = Space Ukraine : фотоальбом Національного космічного агентства України. – К. : “Спейс-Інформ”, 2008. – 336 с. : іл.

Переглянути в електронному каталозі

Створено: 14.02.2018
Останнє оновлення: 16.02.2018
Переглядів: 310© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.