Нове видання серії "Одеса в іменах і документах". Анонс

У рамках XVIII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 9 червня 2017 року  о 12:00  в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться презентація збірника матеріалів «Евгений Владимирович Васьковский: правовед, литератор, критик: к 150-летию со дня рождения» (Одеса, 2017. – із серії «Одеса в іменах і документах»).

 

portret-2.jpg

Євген Володимирович Васьковський
(1866-1942)

Є.В. Васьковський – відомий правознавець кінця ХІХ — першої половини ХХ століття. Підручники з цивільного права, з цивільного процесу, з морського торговельного права, праці з організації та перспектив розвитку російської адвокатури, підручник з юридичної етики й тлумачення права є унікальним історичним джерелом для дослідників історії вітчизняної правничої думки.  Є.В. Васьковський також сприяв розвитку законодавства, що регулює цивільне судочинство в Республіці Польща, написав підручник з польського цивільного процесу.

Наукова і правознавча діяльність Є.В. Васьковського відображена у фахових періодичних та довідкових виданнях, однак ці дослідження відображають здебільшого його наукову та юридичну діяльність. Паралельно ж з науковою, Є.В. Васьковський активно займався й літературною діяльністю: під псевдонімами Maestro та Мартин Боруля написав понад 400 музичних рецензій, фейлетонів та різноманітних статей, що висвітлювали актуальні події культурного та громадсько-політичного життя Одеси на сторінках газет «Одесский вестник» (1889-1893) і «Одесские новости» (1897-1899), перекладав іноземних поетів та видав книжку оригінальних і перекладних сатирико-гумористичних віршів «Альбом юмористических стихов Мартына Борули» (Одесса, 1891).  Деякий час (1897-1903) Є.В. Васьковський був редактором газети «Одесские новости». Літературна діяльність Є. В. Васьковського невиправдано забута, отож пропоноване дослідження не лише заповнить прогалину в біографії видатного одеського правознавця, але й розкриє грані його літературного обдарування, допоможе відтворити атмосферу культурного та громадсько-політичного життя Одеси кінця ХІХ століття. 

Видання збірника, здійснене за підтримки Центру дослідження права ім. Савіньї (Одеса), є результатом спільної ініціативи керівництва юридичної фірми «Юрлайн» в особі керуючого партнера В.М. Зубаря і генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки О.Ф. Ботушанської, яка очолила пошукову і творчу роботу фахівців бібліотеки.

 obl-0.jpg

Євген Володимирович Васьковський: правознавець, літератор, критик : збірник матеріалів до 150-річчя від дня народження / Одес. нац. наук. б-ка ; упоряд.: Н.О. Яцун, І.О. Бірюкова ; наук. ред.: В.М. Зубар ; відп. ред. О.Ф. Ботушанська ; рецензенти : Є.О. Харитонов, Т.В. Добко ; ред. : Н.Г. Майданюк, І.С. Шелестович. — Одеса : Бондаренко М.О., 2017. — 588 с.: іл. — (Серія «Одесса в іменах і документах»).

***

Інші публікації:
Читацька пошана обдарованому правознавцю [Про презентацію в ОННБ збірника матеріалів «Евгений Владимирович Васьковский: правовед, литератор, критик: к 150-летию со дня рождения»]

 

Створено: 07.06.2017
Останнє оновлення: 26.06.2017
Переглядів: 681© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.