До дня Чорнобильської трагедії

Чорнобильська катастрофа - найбільша екологічна катастрофа сучасності. Від вибуху реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи, пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг. З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження).


В рамках декади екологічної книги “До дня Чорнобильської трагедії”, яка тривала з 26 квітня по 6 травня, сектором інформаційного забезпечення з питань права та екології (ДІВ) було проведено цикл заходів.

Близько 300 документів, що висвітлюють екологічні, медичні, психічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, було представлено на виставці “Попіл Чорнобиля”. Було представлено законодавчі документи, що стосуються Чорнобиля, починаючи з 1986 року і до сьогоднішнього дня; наведено матеріали, які публікувалися через 10, 15, 20, 25 та 30 років після трагедії; окремий розділ виставки присвячено ліквідаторам аварії і їх героїчній праці; також Чорнобильська трагедія знайшла своє відображення в художній літературі. Для всіх бажаючих проводилися огляди виставки.


01.jpg

Завідувач сектору інформаційного забезпечення з питань права та екології
Максимова К.А. проводить огляд виставки “Попіл Чорнобилю”

Також було організовано зустріч студентів Центру професійно-технічної освіти з Юрієм Олександровичем Письмаком - доцентом Одеської державної академії будівництва і архітектури, членом Спілки художників України, членом Спілки журналістів України, який безпосередньо брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він розповів слухачам про свій особистий досвід перебування в Чорнобилі, а також презентував копію свого автопортрету, який був частиної великої виставки, присвяченої річниці трагедії і ніразі експонується в Німеччині.

02.jpg

Письмак Ю.О. спілкується зі студентами Центру професійно-технічної освіти

03.jpg

Автопортрет Письмака Ю.О.

04.jpg

Гості та організатори зустрічі зустрічі:
студенти Центру професійно-технічної освіти разом із викладачем Лисовенко Т.О., Письмак Ю.О., Максимова К.А.

Створено: 11.05.2017
Переглядів: 451© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.