Книги

Газети

Журнали

Художня література

Квітка-Основ’яненко Г. Ф. Листи до любезних земляків / [Основъяненко (псевд.)]. – Харьков : Губ. тип., 1839. – 48 c. – Авт. вказаний в кінці кн.

Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко (1778-1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Засновник художньої прози та жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі.
Автор вважав, що писати для народу необхідно зрозумілою для нього мовою. Саме такою мовою написано морально-дидактичний нарис «Листи до любезних земляків». У творі в дусі просвітницьких ідей здійснюється спроба раціонального пояснення соціального і державного устрою; багато уваги приділяється питанням моралі, внутрішньому життю сільської громади, окремим моментам організації народного побуту.
Примірник Одеської національної наукової бібліотеки зберігався раніше у приватній колекції М. Ф. Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча, про що свідчить власницька печатка на обкладинці та титульному аркуші. Прижиттєве видання автора.

Переглядів: 2472