← Література (за лютий 2021 р.)
Наступна книга >

Бібліографія

Алексієвич С. О. Останні свідки. Соло для дитячого голосу : пер. с рус. / Світлана Олександрівна Алексієвич ; пер. Леся Лисенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова ; гол. ред. О. В. Красовицький ; відп. за вип. Р. Є. Панченко. – Харків : Фоліо, 2020. – 251, [1] с.

Анотація

Маленькі розповіді маленьких дітей... Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» — це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941—1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12—14 років, а комусь і в п’ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду...

Світлана Алексієвич брала інтерв’ю у безлічі людей, хто був дитиною в ті страшні роки, і книга ця — жахлива правда про ту війну, як її бачили діти. Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі... Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?.. За що у них вкрали дитинство?..