← Персоналії (за лютий 2017 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Яців Р. Роберт Лісовський (1893-1982): дух лінії / Р. Яців; вступ. ст. З. Р.  Лісовська-Нижанківська; пер. на франц. Л. Нижанківська; пер. на англ. С.  Лукіянович. – Львів : Апріорі, 2015. – 231 с. : фот.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Книга присвячена творчості видатного українського мистця, педагога і громадсько-культурного діяча Роберта Лісовського. В основних розділах книги розповідається про етапи творчої біографії мистця – від родинного середовища у Кам’янському, навчання у Миргороді та Києві, активної творчої діяльності у Львові, Берліні, Празі, Римі, Лондоні. Аналізується формально-образна мова творів, зокрема такі аспекти, як композиція, авторський стиль, концепція національного шрифту, ставлення до традиції, а співвідносно до цього висвітлюється широкий духовно-культурний світогляд автора. Особливий наголос робиться на знакових творах Р. Лісовського - автора символіки для відомих українських національно-патріотичних організацій, а також численних громадсько-культурних інституцій у Львові, Празі, Лондоні. Новаторський творчий досвід художника розглядається у контексті світового мистецького процесу періоду модернізму. Монографічний текст проілюстровано репродукціями найбільш значимих творів Р. Лісовського, а також світлинами з родинного архіву Лісовських-Нижанківських, частина з яких публікується вперше.

Для мистецтвознавців, істориків, культурологів та усіх, хто цікавиться явищами українського образотворчого мистецтва та національної культури в її широких концептуальних і смислових вимірах.