← Література (за серпень 2020 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Загачевський Є. Закохані в життя, одружені на смерті : [збірник] : пер. с нем., пол. / Євстахій Загачевський ; пер. Олеся Ісаюк ; гол. ред. Олексій Бешуля. – Київ : Пропала грамота, 2019. – 463 с.

Зміст: Спомини фронтовика. – Її регіт не лякав .

Анотація

Євстахія Загачевського можна сміливо назвати «українським Ернстом Юнгером». Після втечі зі Львова у 1939 році майбутній письменник поринає в гущавину мілітарних подій Другої Світової. Спочатку записується до української військової частини в Німеччині, а після проголошення відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові з вишкільного табору потрапляє до концтабору Дахау. Уже звідти як «штрафник» зголошується до Першої мотопіхотної бригади Військ СС, після поранення переведений до дивізії «Мертва Голова», а згодом і до дивізії «Галичина».

У книзі «Закохані в життя, одружені на смерті» представлені два твори автора: «Спогади фронтовика», які справедливо можна порівняти із книгою «У сталевих грозах» Ернста Юнгера, та збірник портретних оповідань добровольців дивізії «Галичина» – «Її регіт не лякав».