← Мистецький простір (за жовтень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Немцова В. Харьковская художественная школа (середина XVII – конец XX века) : [монография] / Валентина Сергеевна Немцова. – Харьков : Панов А. Н., 2016. – 382, [1] стб. : ил.

Анотація

У монографії проведено дослідження довгої і змістовної історії художньої школи Харкова одній з ведучих в Україні. У реконструкції цього процесу застосований широкий підхід, що відбиває динаміку розвитку образотворчого мистецтва в період від заснування міста в середині ХVII століття і до 1990-х років ХХ століття. Дослідження проведене на основі значного комплексу попередніх наукових узагальнень, музейних експозицій і приватних колекцій, архівних даних і свідчень художників. Послідовно освячені окремі події історії краю, етапи формування місцевої системи художньої освіти, відбита регіональна специфіка провідних художніх стилів і напрямів з акцентом на досягненнях станкового живопису.

Монографія може бути корисною для мистецтвознавців, краєзнавців, культурологів, а також для широкого кола читачів, яким небайдужа культурна історія Харківщини.