← Енциклопедії, довідники (за жовтень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Декомунізація в Білій Церкві : інформ. довідник з перейменування вулиць міста у 2016 році / Л. М. Діденко, Є. А. Чернецький, В. О. Іванців, К. В. Климчук, О. В. Стародуб ; упр. культури, національностей та релігій Київ. обл. держ. адм., Білоцерків. краєзнав. музей, Білоцерків. міський осередок ВМГО "Молода Просвіта". – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2017. – 160, [3] с.

Анотація

На підставі пропозицій робочої групи та результатів громадського обговорення 18 лютого 2016 р. Білоцерківська міська рада прийняла рішення №81-07VII від 18.02.2016 р. Про перейменування ряду вулиць міста, відповідно до законів України.

Зі сторінок довідника можна довідатися про процеси, які передували прийняттю рішення про перейменування вулиць та інших географічних об’єктів. Авторський колектив дослідив питання і висвітлив процеси, які передували прийняттю рішення проголосованого у сесійній залі Білоцерківської міської ради.

Автори спираються на документальні джерела, які можна знайти у відкритому доступі. Тим фантасмагорічніший вигляд має опис роботи групи, яка подавала пропозиції, обґрунтовувала їх, та, і це найважче в українських умовах, шукала консенсус. І це при тому, що в робочій групі по декомунізації працювали і… комуністи.

Книга може слугувати справжнім путівником по місту. В ній вміщено не лише дані про злочинну діяльність людей, які нищили українську державність, не тільки подається життєвий шлях видатних постатей в українській історії, а на фрагментах плану міста вказано розташування перейменованих об’єктів. Крім того книга багато ілюстрована портретами історичних діячів, а також зображеннями, які характеризують той чи інший етап розвитку країни та міста.

Книга «Декомунізація в Білій Церкві. Інформаційний довідник з перейменування вулиць у 2016 році» має стати й цікавим матеріалом для істориків і краєзнавців.