← Путівники, атласи, карти (за вересень 2018 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

Львівська область [Карта] : туристична карта / Держ. служба геодезії, картографії та кадастру, ДНВП "Картографія" ; ред. Л. Хмара, В. Вдовенко, Н. Крижова. – 1:325 000. – Київ : Картографія, 2017. – 1 к. (1 арк.) : кол. іл. – (Туристичні карти).

 

Анотація

Льві́вська о́бласть є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Утворена 27 листопада 1939 року після анексії Західної України Радянським Союзом за Пактом Молотова Ріббентропа. Межує з Волинською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями, має вихід до державного кордону з Республікою Польща. Адміністративно поділяється на 20 районів. Міста Борислав, Дрогобич, Львів, Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград належать до обласного значення і підпорядкування. Північ області відноситься до зони мішаних лісів, зокрема, Малого Полісся; середня частина до лісостепу, де виділяються пасма Розточчя, Гологір, Вороняк, Опілля та крайньої західної частини Подільської височини. Далі на південь йдуть карпатські передгір'я та, власне, Карпати. Вони представлені Бескидами. Південний кордон області збігається з Верховинським Вододільним хребтом. Територією регіону також проходить Головний європейський вододіл басейнів Чорного та Балтійського морів.

У Львівській області знаходиться південна частина Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну та західні частини Передкарпатської нафтогазоносної області та Передкарпатського сірконосного басейну. Найбільшими промисловими центрами є Червоноградський, Львівський та Бориславсько-Дрогобицько-Стебницький. Трускавець, Моршин та Східниця є бальнеологічними курортами міжнародного значення. Архітектурні ансамблі Львова та Жовкви, замки та інші пам'ятки, на які багата область, Карпатські гори дають великі перспективи туристичному розвитку регіону.