← Персоналії (за вересень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Кралюк П. Ярослав Мудрий / Петро Михайлович Кралюк ; худож.-оформ. О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 154, [2] с. – (Великий науковий проект).

Анотація

Петро Кралюк доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»).

У пропонованій книзі йдеться про одного із найвідоміших князів періоду Давньої Русі Ярослава Мудрого (983/9871054). Автор показує, що саме цей князь створив повноцінну Руську державу як середньовічну імперію на теренах Східної Європи. Саме за його часів остаточно утвердилося християнство на руських землях, була створена Київська митрополія, інтенсивно розвивалася освіта й книжність, здійснювалася грандіозна розбудова Києва як столичного міста, почало утверджуватися письмове право замість традиційного усного. Також у роботі показано, як інтерпретувалася діяльність Ярослава Мудрого в українській та російських культурах і як велася та ведеться «боротьба» за цього князя між росіянами й українцями.