← Персоналії (за листопад 2017 р.)
< Попередня книга

Бібліографія

      Цыкало А. Л. Александр Нудельман - творец оружия победы / А. Л. Цыкало, С. Ш. Школьник, Одес. акад. истории и философии естеств. и техн. наук. – Одесса : Сагитариус, 2004. – 131с. : ил., фот.

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

У книзі описано життєвий і творчий шлях видатного конструктора і вченого, творця потужних автоматичних гармат оригінальних конструкцій для бойових літаків в період 1940-1963 рр., а також інших видів зброї і бойової техніки доктора технічних наук, академіка Олександра Еммануїловича Нудельмана. Розповідається про сподвижників А. Е. Нудельмана, що поділили з ним важку, самовідданну працю створення нових видів зброї в найкоротші терміни у воєнний час в очолюваному ним ОКБ-16; про творчі зв'язки та співробітництво з головними конструкторами літаків, директорами і спеціалістами заводів, військовими і державними діячами.

Йдеться також про роботи А. Е. Нудельмана по створенню нових зразків медичної та наукової техніки (кардіо-стимулятор, лазерна офтальмологічна техніка, наукові прилади та системи спільно з вченими та спецалістів кардіологічної клініки академіка А. Л. Бакулєва і Одеського НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. академіка В. П. Філатова.

Приділено увагу розвитку ідей А. Е. Нудельмана і їх втілення в "КБ точмаш ім. А. Е. Нудельмана".