Сучасна педагогіка: методики, програми, досвід: книжкова виставка до Дня знань в Україні

Щороку в перший день осені в Україні відзначають День знань. Саме в цей день в усіх школах на урочистих лінійках лунають "перші дзвоники", які сповіщають про початок нового навчального року.

Сучасна педагогіка – це динамічний напрямок у галузі освіти, що активно вдосконалюється відповідно до змін у суспільстві та технологіях. Педагоги стають більше наставниками та кураторами, сприяючи самостійному навчанню та критичному мисленню учнів. Технології відіграють важливу роль у сучасній педагогіці, допомагаючи індивідуалізувати навчання та робити його доступнішим. Використання онлайн-ресурсів, відео лекцій та інтерактивних занять сприяє більш ефективному засвоєнню матеріалу. Сучасна педагогіка також звертає увагу на інклюзивність та різноманітність. Вона намагається створити середовище, де кожен учень, незалежно від своїх здібностей та особливостей, може ефективно навчатися та розвиватися. Узагалі, сучасна педагогіка спрямована на підготовку учнів до життя в сучасному суспільстві, де ключовим є не лише знання, але й гнучкість, креативність та здатність навчатися протягом усього життя. Війна корінним чином впливає на якість освіти. Деякі діти почали навчатися онлайн, але через відсутність електроенергії втратили можливість навчатися системно, хтось був вимушений покинути країну в пошуках безпеки й зіткнувся з мовним бар'єром. Важливо, що для того, щоб зменшити негативні наслідки війни на освіту дітей, необхідні зусилля для забезпечення безпеки та стабільності в освітній системі, а також забезпечення доступу до ресурсів та підтримки для дітей та їхніх сімей. Отже, у військовому конфлікті сучасна педагогіка фокусується на забезпеченні безпеки навчання, психологічній підтримці та збереженні освітнього процесу.

До Дня знань в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) працівниками підготовлено книжкову виставку «Сучасна педагогіка: методики, програми, досвід». На виставці представлені книжкові та періодичні видання.

foto-1.jpg

Нечепоренко Л.С. «Сучасна педагогіка»

Книга "Сучасна педагогіка" авторства Л.С. Нечепоренко є детальним посібником для вчителів і педагогів, які бажають ознайомитися з актуальними тенденціями та методиками сучасної педагогіки. Автор пропонує читачам високоякісний аналіз основних підходів до навчання та виховання у сучасному освітньому середовищі.

Книга розпочинається вступним розділом, в якому автор розглядає загальні принципи сучасної педагогіки і визначає основні завдання сучасного вчителя. Далі вона поділена на розділи, кожен з яких присвячений певній темі. Серед тем, які автор досліджує, є конструктивізм, гуманістичний підхід, інтерактивні методи, використання інформаційних технологій у навчанні, розвиток творчих здібностей учнів та багато інших.

foto-2.jpg

Вагнер Т. «Мистецтво навчати» 

«Мистецтво навчати» презентує варіант альтернативної системи освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки.

foto-3.jpg

Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми і перспективи розвитку

В книзі розкриваються актуальні проблеми сучасної педагогічної науки і практики; відображаються інноваційні підходи та стратегічні завдання освіти і педагогічної науки в умовах військового стану.

foto-4.jpg

Дичківська Ілона «Інноваційні педагогічні технології»

У виданні розкрито сутність та особливості педагогічної технології, загальні засади педагогічної інноватики та інноваційної діяльності педагога, а також найпоширеніші в дошкільній і початковій освіті інноваційні практики.

foto-5.jpg

Науковий журнал «Науковий вісник Сіверщини» .Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки.

В цьому випуску журналу вміщено статті,що присвячені розвитку формальної і неформальної освіти, розглянуто педагогічні та психологічні проблеми оцінки здобувачів вищої освіти під час дистанційного навчання, висвітлено результати дослідження формування професійної , в  тому числі риторичної компетентності, мовної та візуальної грамотності майбутніх фахівців.

foto-6.jpg

Науковий вісник Ужгородського  національного університету. Серія: Педагогіка. Соціальна робота.

Науково-практичний журнал   у галузі педагогіки, в якому висвітлюються актуальні питання методології та історії педагогіки, теорії і практики навчання, теорії і практики виховання,теорії і практики професійної освіти,соціальної педагогіки, соціальної роботи, сучасних педагогічних технологій та інших галузей педагогічної науки.

foto-7.jpg

Створено: 01.09.2023
Оновлено: 28.09.2023
Переглядів: 1462
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.