Радіодиктант національної єдності 2021

 489ab365ef5e61ea9fb0472afa2bf025.jpg


Шановні друзі!
 

Одеська національна наукова бібліотека спільно з нашими партнерами - Суспільне.Одеса долучається до щорічної події - Радіодиктанту національної єдності, написання якого відбудеться 9 листопада о 10:00 в найстарішій публічній книгозбірні України.

Українське радіо вже 21-й рік поспіль організовує радіодиктант, який пишуть у всіх куточках нашої планети. Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович. До методичної роботи над Радіодиктантом національної єдності долучиться Лариса Масенко — українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

У День української писемності та мови в головному читальному залі ОННБ за сприяння Суспільне.Одеса буде облаштовано творчий простір-студію для написання диктанту, в якому зможе взяти участь кожен бажаючий (за умови дотримання карантинних вимог). 

Усі роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів Суспільного мовника. Але головна мета Радіодиктанту — це не перевірити знання правопису (хоча це теж важливо!), а звернути увагу на українську мову, популяризувати грамотність. 

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа надсилайте на адресу: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 11:00 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio.

Початок заходу о 10.00.
Усіх бажаючих взяти участь у заході просимо бути о 9.30 (вул. Пастера, 13).

Диктант транслюватимуть на всіх платформах Суспільного мовлення (телеканали, радіо та сторінки у соцмережах):

rules_radiodictation_2021-2.jpg timeline_radiodictation_2021-2.jpg

Минулого року автором Радіодиктанту був відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, а в прямому ефірі його читала популярна акторка Римма Зюбіна. 2020 року Радіодиктант національної єдності об’єднав сотні тисяч глядачів та слухачів на 6 континентах.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.

Друзі, а як ви готуєтеся до диктанту? Розкажіть нам у соціальних мережах: опублікуйте фото або текст із хештегом #радіодиктант2021.

book_advise_radiodictation_2021-1.jpg

Просимо вас долучатися до наймасовішого осіннього флешмобу.

Захід відбудеться з дотриманням усіх карантинних вимог.

Читайте також:
ХХІ Всеукраїнський диктант національної єдності написали одесити в Одеській національній науковій бібліотеці

Створено: 03.11.2021
Оновлено: 15.11.2021
Переглядів: 1854
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.