До Дня пам'яті жертв Голодоморів в Україні

200115800282_220248.jpg

Протягом тривалого часу Голодомор в Україні 1932-1933 рр. був цілковито викреслений з політичної історії. Забороняли писати про нього в пресі й літературі, згадувати в офіційних документах. Лише в період гласності, демократизації й національного відродження в України почали говорити про ліквідацію цієї «білої плями», про об’єктивне й повне її висвітлення. Науковці намагаються проаналізувати підґрунтя, осмислити причини і виявити демографічні наслідки тощо та зрозуміти, що насправді відбулося в 1932-1933 рр.
26 листопада 2020 до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні Одеська національна наукова бібліотека у режимі zoom-конференції провела годину науковця за матеріалами книжкової виставки «Відгомін лихоліття: нестихаючий біль голодоморів».
З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України.
Зі змістовною доповіддю про повсякденне життя та трансформацію традиційної побутової культури українців в роки Голодомору за матеріалами спогадів свідків виступила Наталія Петрова, к.і.н., доцент кафедри археології та етнології України, заступник декана з наукової роботи факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, старший науковий співробітник відділу дослідження соціо-демографічних та правових аспектів Голодомору-геноциду Національного музею Голодомору-геноциду (модератор zoom).

200123300961_232916.jpg

Тему меморіалізації пам’яті про Голодомор в Україні та світі висвітлив Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею. Про спогади очевидців голодомору та усну історію як джерельну базу у дослідженні теми голодоморів України, розповів Валентин Долгочуб, історик, магістр історії, викладач.

Книжкову експозицію «Відгомін лихоліття: нестихаючий біль голодоморів» представили Тамара Кухарук, завідуюча ВЗГіР ОННБ та Світлана Герасимова, провідний бібліограф ВЗГіР ОННБ. Вони ознайомили слухачів з матеріалами книжкової виставки, яка демонструє різноманіття вітчизняних і зарубіжних видань, що розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Ульянич Аліна, студентка Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова розповіла як тема Голодомору 1932-1933 рр. висвітлюється в сучасних художніх кінострічках.

200141000822_88583.jpg

Аудиторія слухачів була надзвичайно різноманітна. До онлайн заходу приєднались: історик – Надія Крет, головний спеціаліст відділу національностей та релігій Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, та Лариса Маленко, заступник директора з бібліотечної роботи Одеської обласної бібліотеки для юнацтва імені В.Маяковського; викладачі – кандидати наук Ірина Дружкова та Ірина Кузнецова (Одеська національна академія харчових технологій). Були присутні студенти 1 та 3 курсу, та куратори факультетів низькотемпературної техніки та інженерної механіки та факультету нафти, газу та екології Одеської національної академії харчових технологій. Зацікавленими слухачами були студенти 1-4 курсів – члени Наукового етнологічного студентського товариства (НЕСТ) кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова, студенти Одеської національної академії харчових технологій і Одеського національного медичного університету та інші.

На завершення всіх присутніх запросили приєднатися до загальнонаціональної акції «Запали свічку», яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору (4-ту суботу листопада).

Створено: 27.11.2020
Останнє оновлення: 30.11.2020
Переглядів: 762
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.