ДО XXIX РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

dlya-anonsa-kartinka.jpg

З нагоди Дня Незалежності України та на виконання Указу Президента України від 12 серпня 2020 року № 318/2020 «Про відзначення 29-ї річниці незалежності України» в Одеській національній науковій бібліотеці стартувала виставкова акція, у рамках якої:

  • презентація книжково-ілюстративної виставки «Україно! Ти для мене - диво!..»: до 29-ї річниці незалежності України;
  • виставка-огляд «Українське державотворення від початку до сьогодення»;
  • презентація мистецької виставки «Краса рідного краю» заслуженого художника України Наталії Лози.
2-gimn.jpg 21-gimn.jpg 3-belnicka.jpg

Урочисте відкриття заходу розпочалося із колективного співу Гімну України.

З вітальним словом до присутніх звернулась Ольга Бєльницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи Одеської національної наукової бібліотеки. Вона розповіла про цікаві проекти, що готує бібліотека з популяризації книги і читання, як вагомої складової розбудови розвинутого демократичного суспільства.

41-muzichko.jpg 5-dmitriyev.jpg 61chajchuk.jpg

Історичні паралелі минулого і сучасного державотворення простежив у своєму виступі Олександр Музичко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Про славетні постаті вітчизняної літератури, яких справедливо вважають фундаторами державотворення та значущість-пророцтво їхнього слова у нашому сьогоденні говорив Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, письменник, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Про збереження, відродження та примноження національної культури, цікаві проекти, що втілює культурний центр «Український дім Одеси» розповіла його директорка Наталія Чайчук, відомий меценат, багаторічний друг і партнер бібліотеки.

7-gorbenko.jpg 71-gresik.jpg 8-loza.jpg

Теми ролі мистецтва і митця у державотворчих процесах торкнувся Анатолій Горбенко, народний художник України, професор, голова правління Одеського та Чорноморського відділень Національної спілки художників України.

Чудовим дарунком стало привітання зі святом Незалежності України від мисткині з Запоріжжя – Ірини Гресик, голови правління Запорізької організації Національної спілки художників України.

Художниця Наталія Лоза поділилась власними роздумами про те, що саме дало поштовх до написання картин, представлених на експозиції «Краса рідного краю».

92-foto-korotchenko.jpg kartini-lozi.jpg foto-vistavki-2.jpg foto-vistavki.jpg

Своєрідним творчим камертоном стала музична програма «Тобі, Україно, з любов’ю…» – виступ Юлії Коротченко, бандуристки, методиста відділу народної творчості те етнографії Одеського обласного центру української культури.

Огляд книжкової експозиції «Україно! Ти для мене – диво!..» провели Тамара Кухарук та Світлана Герасимова, працівники відділу зв’язків з громадськістю і реклами.

Про акцію ТК "Круг" (з 13.45)

Створено: 21.08.2020
Останнє оновлення: 25.08.2020
Переглядів: 380
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.