До 85-річчя Василя Симоненка

hqdefault.jpg

У межах проекту «Пророки рідної землі» до 85-річчя від дня народження Василя Андрійовича Симоненка (1935-1963), українського письменника-шістдесятника, лауреата Шевченківської премії, журналіста, представляємо віртуальну виставку «…На світі безліч таких, як я. Та я, їй-богу, один…».

Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935р. в с. Біївці, Лубенського р-ну на Полтавщині. Ріс без батька, мати працювала в колгоспі. У 1952 р. закінчив із золотою медаллю середню школу в Тарандинцях, вступив факультет журналістики Київського університету імені Т. Шевченка. Тут він пише багато віршів, стає членом літературної студії імені Василя Чумака (СІЧ). Після закінчення університету працював в обласних газетах «Черкаська правда» і «Молодь Черкащини» (очолював відділ пропаганди), пізніше був кореспондентом «Робітничої газети» в Черкаській області. Планував вступати до аспірантури Інституту літератури АН УРСР. У 1962р. вийшла його єдина прижиттєва збірка поезій «Тиша і грім». В. Симоненко був активним учасником Клубу творчої молоді (Київ).

Мета виставки – звернутися до творчості Василя Симоненка, показати літературнуспадщину поета, що зберігається у Одеській національній науковий бібліотеці, привернути увагу читача на особливості його стилю, художнього світу, жанру, що залишаються надзвичайно актуальними і сучасними.

Назва виставки «… На світі безліч таких, як я. Та я, їй-богу, один…» - рядок з поезії В.Симоненка, яким автор характеризує власне ставлення до індивідуальності всіх людей ірозуміння унікальності кожного життя.

Виставка містить два тематичні блоки. У першому блоці про різні грані особистості Симоненка розповідають відомі та поважні діячі науки і культури Одеси. Улюблені, актуальні й знакові для себе вірші Василя Симоненка читають та цитують:

- Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки;

- Наталія Чайчук, меценат, директор культурного центру «Український дім Одеси»;

- Лариса Дем’янишина, член творчого об’єднання «Новація» митців м. Южного, член Національної спілки художників України;

- Володимир Сподарець, к.ф.н., доцент кафедри української філології ОНПУ ім. К.Д.Ушинського;

- Сергій Савченко, заслужений художник України, почесний член Києво-Могилянської академії;

- Тетяна Ананченко, культуролог, журналіст, член Національної спілки журналістів України;

- Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України;

Другий тематичний блок – це творча спадщина митця, яка представлена окремими виданими творами, збірками, щоденниками тощо.

Окремо виділено літературу про життєвий та творчий шлях В.Симоненка, наукові дослідження, сучасні статті та публікації.

Книги можна знайти в електронному каталозіі ОННБ і ознайомитися в читальному залі бібліотеки.

 

Створено: 06.01.2020
Оновлено: 08.01.2020
Переглядів: 869
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.