До Дня захисника України та Дня Українського козацтва

1-2.jpg

10 жовтня 2018 року до Дня захисника України та Дня Українського козацтва в головному читальному залі ОННБ з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу була проведена презентація книжково-ілюстративної виставки «Гідним нащадкам козацької слави».

На виставці експонувалися найновіші видання з історії героїчного шляху Збройних Сил України від козацького лицарства до героїв сьогодення – учасників АТО.

2-1.jpg

У заході взяли участь військовослужбовці – учасники АТО, слухачі курсів підвищення кваліфікації Одеської військової академії, провідні науковці і студентство Одещини.

5.jpg

Презентацію відкрила генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова, яка щиро привітала захисників України зі святом та передала військовослужбовцям подарункові видання для поповнення бібліотек віськових частин. Генеральний директор також розповіла про плідну роботу колективу бібліотеки на підтримку Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» , протягом якої у 2015-2018 роках бібліотека передала понад 14 тисяч видань для поповнення бібліотек віськових навчальних закладів, зокрема науково-дослідного центру Збройних Сил України "Державний океанаріум", факультету ВМС Одеської національної морської академії та інших, а також військових частин Одещини та Миколаївщини з метою сприяння морально-психологічному забезпеченню бойової та мобілізаційної готовності військ, патріотичному вихованню у Збройних Силах України, підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля.

6.jpg

У своїй доповіді Олена Бачинська, доктор історичних наук, професор ОНУ ім. І.І.Мечникова, завідувач відділу історії козацтва на півдні України Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України НАН України розповіла про історію і самобутні традиції козацтва півдня України.

7.jpg

Про важливий чинник спадкоємства славетних козацьких традицій у вихованні сучасного громадянина, і особливо, військового розповіла Людмила Снігур, доктор психологічних наук, професор кафедри гуманітарних та психологічних наук Одеської військової академії.

8-1.jpg

Проникливою і натхненною, сповненою хвилюючих реальних історій стала розповідь військового капелана отця Андрія

9.jpg

Про роботу Музею історії розвитку Українського козацтва, зокрема про сучасні креативні проекти розповів директор Сергій Шпак

10.jpg 

Насамкінець військові з задоволенням ознайомились з історією і фондами Одеської національної наукової бібліотеки під час оглядової екскурсії і зробили декілька фото на пам'ять.

yayaya.jpg


 Відеорепортажі


7 канал (з 13 хв.)

http://7kanal.com.ua/2018/10/pidsumkoviy-vipusk-novin-za-10-zhovtnya/

UA: Одеса (з 7 хв.)

https://www.youtube.com/watch?v=BzadKm3B4tE

 

Створено: 11.10.2018
Останнє оновлення: 16.10.2018
Переглядів: 386© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.